Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7708
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPN poszerza swoje granice (aktualizacja)

Piątek, 15 grudnia 2017, 6:51
Aktualizacja: 16:30
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: KPN poszerza swoje granice (aktualizacja)
Fot. Paweł Guszała
Karkonoski Park Narodowy w sierpniu tego roku nabył działkę w Sobieszowie od osoby prywatnej. Tę transakcję zaakceptowali na ostatniej sesji radni. Poznaliśmy szczegóły tej transakcji.

Na sesji 28 listopada radni jednomyślnie przegłosowali projekt uchwały w sprawie uzgodnienia zmiany granic Karkonoskiego Parku Narodowego. W ten sposób przypieczętowali zakup, który dokonał KPN. Mowa o hektarowej działce znajdującej się w okolicy Chojnika. Wartość transakcji wyniosła 80 tysięcy złotych.

- Obecnie relacje z Karkonoskim Parkiem Narodowym są bardzo dobre. Inwestują w Sobieszowie ogromne pieniądze, ostatnio dogadaliśmy przebieg tras singiel track. Uważam, że na dobrej współpracy z parkiem możemy tylko zyskać– zapewnia Marcin Zawiła Prezydent Jeleniej Góry.

Władze Karkonoskiego Parku Narodowego nie kryją zadowolenia z dopięcia zakupu łąki w Sobieszowie. Nabyty teren pomoże im lepiej chronić przyrodę w tym rejonie. - Decyzja radnych pozwoli nam włączyć te grunty w granice parku w sensie formalnym, ale pamiętajmy, że tutaj realizujemy o wiele ważniejsze zadanie. Przede wszystkim chronimy przestrzeń wokół Chojnika, który jest wielką wartością samą w sobie ze względów turystycznych – mówi Andrzej Raj Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

To nie była pierwsza i z pewnością nie ostatnia tego typu transakcja Karkonoskiego Parku Narodowego. 4 lata temu KPN wykupił działkę o powierzchni 4,5 hektara, a w ubiegłym roku prawie 2 hektarową. Z tego co się dowiedzieliśmy latem na nowo nabytym terenie będzie można zobaczyć owce, wszystko za sprawą realizowanego przez Karkonoski Park Narodowy projektu „Owce na wypasie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group