Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2222
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KPN naprawia przed zimą tyczki na szlakach

Wiadomości: Region
Wtorek, 6 października 2015, 16:00
Aktualizacja: 16:04
Autor: KPN
Fot. KPN
Karkonoski Park Narodowy uzupełnia i wymienia przed zimą tyczki na szlakach. Służą one turystom do utrzymania się na szlakach przede wszystkim zimą, kiedy jest mgła czy są one zawiewane. W sumie w naszych górach mamy otyczkowanych około 40 kilometrów szlaków turystycznych. Wszystkich szlaków jest ponad 116 kilometrów.

Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego mówi, że pracownicy KPN będą natomiast do ostatniej chwili czekać z demontażem barier i tablic na letnich szlakach turystycznych. Chodzi o szlak czerwony nad Wielkim i Małym Stawem i punktach widokowych nad Śnieżnymi Kotłami. Zabezpieczenia są zdejmowane, bo wcześniej niemal każdego roku niszczyły je nawisy śnieżne. Szlaki na zimę zyskują też inny przebieg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 11-10-2015 21:31
Paranoja, akurat wtedy gdy barierki są najbardziej potrzebne oni je demontują. Puk puk, czy jest tam rozum? Trzeba było porządnie zrobić te barierki, adekwatnie do warunków klimatycznych, a nie odwalić chałturę i wciskać potem turystom kity o jakichś nawisach śnieżnych (jak mogą nawisy niszczyć barierki skoro one zwisają z krawędzi kotłów w dół a barierki są ponad krawędzią???). Kto poniesie odpowiedzialność gdy komuś coś się złego zdarzy z powodu braku tych barierek (np. nie daj Boże zboczy ze szlaku we mgle i spadnie w przepaść)?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group