Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 3893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koziołek w afrykańskich opałach

Piątek, 23 lipca 2010, 14:50
Aktualizacja: Piątek, 29 kwietnia 2011, 16:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koziołek w afrykańskich opałach
Fot. TEJO
Czy bohater spektaklu trafi do kotła przyrządzony jako danie dnia przez dzikie afrykańskie plemię? To kolejny epizod sztuki „W 45 minut z Koziołkiem Matołkiem dookoła parku”, którą – wg bajki K. Makuszyńskiego – przygotowują dzieci i instruktorzy „Lata w Teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Pogorszenie pogody nie wpłynęło negatywnie na humory uczestników LWT, którzy – już podczas piątego dnia spotkań – postępują w przygotowaniach do dwóch pokazów swojej sztuki. Co ważne: wszyscy zaczynają się czuć jak w rodzinie. – Atmosfera jest świetna! – mówią dziewczęta i chłopcy.

Prowadzący warsztaty (Lidia Lisowicz, Dorota Fluder i Daria Jonkisz) uważnie przypatrują się dzieciom i – zgodnie z ich wolą, a także umiejętnościami – przypisuję do odpowiednich ról. Żadne dziecko nie jest w tej pracy pomijane. Nawet najmłodsi mają możliwość zaistnienia na scenie. Dla młodych ludzi to bardzo mobilizujące wyzwanie.

Piąty dzień warsztatów minął na próbach do poszczególnych epizodów. Dzieci pracowały nad afrykańską przygodą Koziołka Matołka. Anna Skóra, która przygotowuje młodych adeptów sceny od strony wokalnej – wprowadziła biorących udział w tej scenie w klimat Afryki, a zwłaszcza w rytmiczność miejscowej muzyki.

W rytm plemiennych bębnów rozegra się bowiem akcja tej sekwencji. Dzieci wcielą się w czarnoskórych tubylców, którzy – co tu dużo ukrywać – będą mieli ochotę Koziołka Matołka zjeść. Otoczą bohatera w szalonym tańcu pośród okrzyków. Koziołek – mądra głowa – znajdzie jednak – jak zawsze – wyjście z tej opresji. Trwają także pierwsze próby sceny Koziołka Matołka w wojsku. Wiadomo, że bohater bajek Makuszyńskiego na mundurowego po prostu się nie nadaje.

Dzieci uczą się także piosenek. Jedną – przewodnią – już umieją. Pozostaje jeszcze melodia chińska oraz piosenka finałowa do muzyki z filmu „Dziwne przygody Koziołka Matołka”. Powoli też gromadzony jest materiał scenograficzny. Panie prowadzące wybiorą odpowiednie kostiumy z teatralnych magazynów. Stroje trafią do pralni i do spektaklu będą jak znalazł. Przypomnijmy: dwa pokazy sztuki odbędą się w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym 31 lipca i 1 sierpnia. Uczestnicy Lata w Teatrze już dziś serdecznie Państwa zapraszają!

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
502
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group