Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10088
Zalogowanych: 70
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek, menuet i Rammstein

Środa, 21 lipca 2010, 14:58
Aktualizacja: Czwartek, 22 lipca 2010, 7:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek, menuet i Rammstein
Fot. TEJO
Do Murzynów, Chińczyków i nie wiadomo gdzie jeszcze dotrze Koziołek Matołek, bohater widowiska przygotowywanego przez dzieci pod czujnym okiem instruktorów ze Zdrojowego Teatru Animacji w ramach warsztatów „Lato w teatrze”. Dziś na tapetę zespół Teatrzyku Jelonka Górskiego wziął tańce.

Taneczny epizod rozegra się na królewskim dworze dokąd Koziołek Matołek, który uda się daleko w poszukiwaniu tego, co jest bardzo blisko, dotrze podczas jednej ze swoich przygód. W rytm menueta zatańczą dziewczynki, wśród których tanecznymi umiejętnościami wyróżnia się urocza Mariam Gełaszwili. Niczym mała baletnica poprowadzi ten pełen dostojności taniec dworski w wykonaniu samych dziewczynek. Panowie zaangażowali się w taniec robotów do „kosmicznej” muzyki elektronicznej. Trzecia grupa zaszaleje w rytm jednego z przebojów zespołu Rammstein. Szykuje się więc mocne uderzenie!

Lidia Lisowicz, Dorota Fluder i Diana Jonkisz, instruktorki LWT, pracowały dziś z dziećmi nad układem choreograficznym. Nie jest to łatwe, zważywszy, że tancerze (a zwłaszcza tancerki w menuecie) to osoby bardzo młode. Jednak – jak się okazuje – po kilku próbach wiek nie przeszkadza. Dzieci w lot chwytają układ kroków.

Anna Skóra ćwiczyła dziś z całym Teatrzykiem Jelonka Górskiego piosenkę, motyw przewodni sztuki „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem”. Dojdą do tego inne utwory, które będą tłem muzycznym dla poszczególnych scen. – Czerpiemy z tekstu Kornela Makuszyńskiego i staramy się być wierni autorowi w tych epizodach – mówi Lidia Lisowicz. Oczywiście epizody cieplickie będą owocem fantazji dzieci i realizatorów.

„Lato w teatrze” będzie też miało inne atrakcje. Dzieci udadzą się na wycieczkę na kozią farmę. W przyszłym tygodniu w Cieplicach zacznie też działać „koziołkowa poczta”. Uczestnicy warsztatów wyjdą na plac Piastowski z makietą przedstawiającą Koziołka oraz z miejscem na dwie głowy. – Każdy przechodzień, mieszkaniec, czy turysta będzie mógł sobie zrobić z Matołkiem zdjęcie, które oczywiście otrzyma na pamiątkę – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji oraz koordynator artystyczny „Lata w teatrze”.

„Lato w teatrze” to przede wszystkim zabawa, ale też na poważnie. Finałem bowiem będzie otwarte dla publiczności widowisko w muszli koncertowej 31 lipca i 1 sierpnia. Mobilizacja Teatrzyku Jelonka Górskiego wzrasta z każdym dniem. Jutro dzieci w pełnej gotowości przystąpią do czwartego dnia prób.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
392
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group