Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7028
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek, menuet i Rammstein

Środa, 21 lipca 2010, 14:58
Aktualizacja: Czwartek, 22 lipca 2010, 7:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek, menuet i Rammstein
Fot. TEJO
Do Murzynów, Chińczyków i nie wiadomo gdzie jeszcze dotrze Koziołek Matołek, bohater widowiska przygotowywanego przez dzieci pod czujnym okiem instruktorów ze Zdrojowego Teatru Animacji w ramach warsztatów „Lato w teatrze”. Dziś na tapetę zespół Teatrzyku Jelonka Górskiego wziął tańce.

Taneczny epizod rozegra się na królewskim dworze dokąd Koziołek Matołek, który uda się daleko w poszukiwaniu tego, co jest bardzo blisko, dotrze podczas jednej ze swoich przygód. W rytm menueta zatańczą dziewczynki, wśród których tanecznymi umiejętnościami wyróżnia się urocza Mariam Gełaszwili. Niczym mała baletnica poprowadzi ten pełen dostojności taniec dworski w wykonaniu samych dziewczynek. Panowie zaangażowali się w taniec robotów do „kosmicznej” muzyki elektronicznej. Trzecia grupa zaszaleje w rytm jednego z przebojów zespołu Rammstein. Szykuje się więc mocne uderzenie!

Lidia Lisowicz, Dorota Fluder i Diana Jonkisz, instruktorki LWT, pracowały dziś z dziećmi nad układem choreograficznym. Nie jest to łatwe, zważywszy, że tancerze (a zwłaszcza tancerki w menuecie) to osoby bardzo młode. Jednak – jak się okazuje – po kilku próbach wiek nie przeszkadza. Dzieci w lot chwytają układ kroków.

Anna Skóra ćwiczyła dziś z całym Teatrzykiem Jelonka Górskiego piosenkę, motyw przewodni sztuki „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem”. Dojdą do tego inne utwory, które będą tłem muzycznym dla poszczególnych scen. – Czerpiemy z tekstu Kornela Makuszyńskiego i staramy się być wierni autorowi w tych epizodach – mówi Lidia Lisowicz. Oczywiście epizody cieplickie będą owocem fantazji dzieci i realizatorów.

„Lato w teatrze” będzie też miało inne atrakcje. Dzieci udadzą się na wycieczkę na kozią farmę. W przyszłym tygodniu w Cieplicach zacznie też działać „koziołkowa poczta”. Uczestnicy warsztatów wyjdą na plac Piastowski z makietą przedstawiającą Koziołka oraz z miejscem na dwie głowy. – Każdy przechodzień, mieszkaniec, czy turysta będzie mógł sobie zrobić z Matołkiem zdjęcie, które oczywiście otrzyma na pamiątkę – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji oraz koordynator artystyczny „Lata w teatrze”.

„Lato w teatrze” to przede wszystkim zabawa, ale też na poważnie. Finałem bowiem będzie otwarte dla publiczności widowisko w muszli koncertowej 31 lipca i 1 sierpnia. Mobilizacja Teatrzyku Jelonka Górskiego wzrasta z każdym dniem. Jutro dzieci w pełnej gotowości przystąpią do czwartego dnia prób.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group