Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3678
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek i strugi dżdżu

Sobota, 24 lipca 2010, 17:28
Aktualizacja: Niedziela, 25 lipca 2010, 7:47
Autor: M
JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek i strugi dżdżu
Fot. M
W sali gimnastycznej II LO im. Norwida schronili się dziś przed ulewnym deszczem uczestnicy „Lata w Teatrze”, którzy już szósty dzień pracowali nad widowiskiem o Koziołku Matołku. Jutro – zasłużony odpoczynek, a w poniedziałek: wycieczka do koziej farmy.

Pogoda dziś nie rozpieszczała dzieci oraz instruktorów. Lał deszcz i zorganizowanie próby pod namiotami nie wchodziło w grę. Organizatorzy jednak przewidzieli i taką ewentualność. Do dyspozycji mają salę gimnastyczną pobliskiego gmachu II Liceum Ogólnokształcącego. Tam też odbyła się sobotnia próba.

Wcześniej - jeszcze w teatralnym foyer – Maciej Jelonek, który wczoraj obchodził urodziny, wysłuchał chóralnego „Sto lat!”. Był tort ze świeczkami i cukierki. Później trzeba było przejść przez strugi deszczu do norwidowskiej sali. Pod okiem Lidii Lisowicz, Doroty Fluder, Diany Jonkisz i Anny Skóry dziewczęta i chłopcy powtórzyli już zbudowane sceny przygód Koziołka Matołka.

Dochodzą nowe epizody. Jednym z nich będzie sekwencja w wojsku. Żołnierzami – bardzo nietypowymi – zostali ostatecznie wszyscy chłopcy. – Będzie to wojsko bardzo pokojowo nastawione z bronią strzelającą kwiatkami – uśmiecha się Lidia Lisowicz. Podczas konkursu pieśni i tańców na królewskim dworze Kasia Skóra zaśpiewa popularną arię "La donna e mobile" z "Rigoletta" Verdiego. Były też ćwiczenia relaksacyjne, które pozwoliły młodym warsztowiczom odprężyć się po trudach całego tygodnia.

„Lato w teatrze” to nie tylko próby do sztuki. To także zabawa i inne atrakcje. Jedną z nich będzie poniedziałkowa wycieczka do farmy kóz w Antoniowie. Wiele dzieci, wychowanych w mieście, po raz pierwszy w życiu znajdzie się w wiejskich realiach. No i spotka się oko w oko koziołkiem, który zainspirował Kornela Makuszyńskiego do stworzenia serii bardzo popularnych do dziś bajek. O eskapadzie poinformujemy w poniedziałkowych wiadomościach.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group