Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7676
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kowary walczą o pieniądze na nową drogę

Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 8:20
Aktualizacja: Wtorek, 19 stycznia 2016, 7:56
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Kowary walczą o pieniądze na nową drogę
Fot. Archiwum UM Kowary
Kowary wspólnie z czeskimi partnerami: Malą Upą oraz Vrchlabi złożyły wniosek o dofinansowanie z unijnych środków budowy niemal dwukilometrowego odcinka drogi, która ma połączyć obwodnicę Kowar z parkingiem planowanej stacji sportów zimowych. Łączna wnioskowana kwota to 3 mln euro (z czego 2 mln euro jest po stronie polskiej). Planowany czas realizacji inwestycji wynosi prawie trzy lata.

- To dla Kowar bardzo ważna inwestycja, ponieważ obecna droga prowadząca ul. Kowalską i Wiejską na Podgórze do Jeleniej Strugi jest bardzo wąska i nie wytrzyma zwiększonego ruchu turystycznego, bo już teraz mieszkańcy mają problem z dojechaniem nią do własnych posesji – mówi Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar. – Dlatego wspólnie z czeską stroną postanowiliśmy powalczyć o unijne pieniądze na wybudowanie alternatywnego dojazdu do granicy i stacji sportów zimowych – dodaje pani burmistrz.

Jeśli Kowarom uda się zdobyć pieniądze, budowa rozpocznie się w połowie tego roku, a zakończy się w grudniu 2018 roku. Dofinansowanie, o które stara się gmina to 85 procent wszystkich kosztów kwalifikowalnych.

- Planowana inwestycja przebiegnie poniżej drogi na Przełęcz Kowarską i będzie prosta oraz bez tak dużego nachylenia, które na obecnej drodze powoduje poważne trudności z podjazdem, szczególnie zimą – dodaje Anna Pyzik, kierownik referatu rozwoju lokalnego Urzędu Miejskiego w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group