Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowary świętują – na sportowo i muzycznie

Niedziela, 19 czerwca 2016, 9:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Kowary świętują – na sportowo i muzycznie
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwszy dzień corocznej imprezy integrującej kowarską społeczność za nami. W sobotę (18.06) główną atrakcją był mecz piłkarski pomiędzy miejscową Olimpią a ekipą z T–mobile Ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Wieczorem wystąpiła Renata Dąbkowska z zespołem Dystans.

Od samego rana na stacji kolejowej w Kowarach można było poczuć magię przejazdu drezyną ręczną, a także... „składakiem” (rowerem). Po południu mieszkańcy miasta gromadzili się już na stadionie przy ul. Karkonoskiej, gdzie rozpoczęła główna część Dni Kowar.

Wydarzenie było połączone z obchodami 70-lecia sportu kowarskiego – odbył się turniej piłkarski dzieci i młodzieży. Co warte zaznaczenia, w tej niewielkiej miejscowości najpopularniejszą dyscyplinę sportu trenuje ok. 200 dzieci. Robi to wrażenie, tym bardziej, że zespół w barwach biało-zielonych od następnego sezonu będzie reprezentować nasz region w zreformowanej III-lidze, co oznacza, że będzie najwyżej sklasyfikowaną drużyną piłkarską w byłym województwie jeleniogórskim. Jubileusz kowarskiego sportu był doskonałą okazją do zorganizowania meczu przyjaźni pomiędzy Olimpią a Śląskiem Wrocław (ekstraklasa), który przyjechał w najmocniejszym składzie rozpoczynając przygotowania do sezonu na stadionie z widokiem na Śnieżkę (relacja z meczu wraz z galerią w dziale sportowym).

- Zaczęliśmy Dni Kowar, które są połączone z 70-leciem kowarskiego sportu, sięgającego aż 1946 roku, kiedy powstały pierwsze kluby i towarzystwa sportowe: Włókniarz i Wolność. Sukcesorem tych klubów jest dzisiejsza Olimpia – dzięki jej aktywnym członkom możemy połączyć te wydarzenia – powiedziała Agnieszka Kryszkowska, zastępca burmistrza Kowar.

- Uczestnictwo w Dniach Kowar jednoczy, jest to szansa do spotkania, rozmów, świetnej zabawy. Dzieci bawią się świetnie, najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że możemy wszyscy się spotkać i być razem – dodała Agnieszka Kryszkowska.

Jeszcze przed meczem na scenie zaprezentowali wokalne umiejętności uczniowie kowarskich szkół, były też warsztaty artystyczne, gry, zabawy, dmuchawce i wiele innych atrakcji. Po meczu wystąpiły lokalne zespoły muzyczne, a gwiazdą wieczoru (pierwszego dnia) była Renata Dąbkowska z zespołem Dystans. Kowarzanie doskonale bawili się przy takich hitach, jak „Czerwona jarzębina”, a na zakończenie zagrał DJ.

Dzisiaj (niedziela, 19.06) drugi dzień imprezy. Od godz. 10.00 w turnieju piłkarskim grają dzieci, o godz. 15 mecz oldboy'ów, a także występy lokalnych zespołów, pokazy i gwiazda wieczoru – Avangarde (godz. 19.00).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group