Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowary również będą miały Klub Seniora

Piątek, 15 lutego 2019, 7:13
Aktualizacja: Sobota, 16 lutego 2019, 6:18
Autor: WAC
Kowary: Kowary również będą miały Klub Seniora
Fot. UM Kowary
Jeszcze w tym roku w Kowarach powstanie Edukacyjny Klub Seniora. Miastu na jego utworzenie udało się pozyskać środki w wysokości 150 tysięcy złotych z rządowego programu Senior +.

Edukacyjny Klub Seniora będzie działał adaptacji w wolnych pomieszczeń na niskim parterze w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Do tej pory były one użytkowane przez wygaszane gimnazjum.

Seniorzy korzystający z klubu będą mieli do dyspozycji pomieszczenie, pełniące rolę sali spotkań, a także kuchnię wraz z wyposażeniem, łazienkę, szatnię, salę do zajęć rehabilitacyjnych i ruchowych wyposażoną w drabinki, materace oraz inne niezbędne wyposażenie stosowne dla wieku uczestników oraz pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV, komputer z dostępem do Internetu.

W związku z tym, że z klubu będą korzystać osoby starsze, w ramach zadania zaplanowano także roboty budowlane polegające na zniwelowaniu barier funkcjonalnych tj. niwelacji progu w drzwiach wejściowych, budowy chodnika prowadzącego do klubu i podjazdu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W klubie, który ruszy od 1 stycznia 2020 roku, planuje się organizację zajęć dla emerytów 60+ na wzór Uniwersytetu III Wieku m.in.: wykładów, seminariów, kursów języków obcych, kół zainteresowań, warsztatów artystycznych, zajęć ruchowych, rekreacyjnych, rehabilitacyjnych, imprez kulturalnych, turystycznych i okolicznościowych.

Twoja reakcja na artykuł?

13
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group