Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2541
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary mają nowy budżet

Wiadomości: Kowary
Sobota, 26 stycznia 2019, 8:05
Aktualizacja: Niedziela, 27 stycznia 2019, 7:36
Autor: WAC
Fot. WAC
Radni Kowar na czwartkowej (24.01) sesji Rady Miasta jednogłośnie uchwalili budżet miasta na 2019 rok.

Planowane dochody miasta nad Jedlicą na ten rok, zapisane w uchwale budżetowej, wynoszą 43,6 miliona złotych, zaś wydatki 44,7 mln zł.  Deficyt w wysokości 1,1 mln zł zostanie pokryty przychodami z tytułu wolnych środków.

Na wydatki inwestycyjne z miejskiej kasy ma zostać przeznaczone 6,1 miliona złotych. Największą część tej puli pochłoną nakłady na remonty placówek oświatowych. Ponad 1,8 miliona złotych przeznaczono na remont elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Gielniaka, 500 tys zł na dostosowanie budynku Publicznego Przedszkola nr 1 do wymogów przepisów przeciwpożarowych, zaś 203 tys zł. na docieplenie dachu sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1.

Wśród innych inwestycji, na realizację których w tym roku znalazły się pieniądze w budżecie Kowar są: przebudowa ulicy Topolowej wraz z budową miejsc parkingowych, modernizacja oświetlenia ulicznego wraz z dodaniem nowych punktów oświetleniowych, budowa muszli koncertowej przy ul. Jagiellończyka, przebudowa ulic Bielarskiej, Matejki i Słonecznej oraz budowa monitoringu miejskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

16
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
11
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kowarzxanka 26-01-2019 10:56
Kowary to miasto położone w pięknym otoczeniu przyrody, docenili to Niemcy. Po wybudowali piękne alejki wzdłuż szpitali Bukowiec i Wysoka Łąka, na szczytach są piękne skały gdzie porobili z nich przepiękne punkty widokowe. Opowiedziałam tylko jedne miejsce a przecież miasto Kowary to część Rudaw janowickich oraz Karkonoszy, tam też są piękne skały z punktami widokowymi oraz ścieżki specjalnie porobionych przez Niemców, to wszystko istnieje do dzisiaj lecz..... Lecz dawne i obecne władze Kowar nie są kompletnie zainteresowane rozwojem turystycznym tejże miejscowości i to wszystko jest pozarastane drzewami, samosiejkami, krzakami, przez lenistwo władz Kowar celowo turystów odpycha się z dala od tego miasta. Jak widać wycięcie samosiejek i postawienie tam barierek i ławek władze miasta ta inwestycja ich kompletnie przerasta a szkoda. Szkoda że z budżetu nic nie idzie na rozwój turystyki a samo Kowary choć pięknie położone to nic się z tym nie robi by przyciągnąć w to miejsce turystę.
~mieszkaniec 26-01-2019 19:27
czyli kolejny populistyczny budżet, kolejna władza, która chce być dla bycia... nie ma chętnych do podjęcia niepopularnych ale wcześniej czy później i tak koniecznych decyzji....a lepiej wcześniej... o czym myślę, o inwestowaniu w Szkołę Podstawową nr 3, jest to bezsensowne wydawanie publicznych pieniędzy tylko po to żeby "kupić" sobie przychylność i może w przyszłości głosy. Dlaczego tak uważam...odpowiedź jest prosta wystarczy popatrzeć ile dzieci rodzi się w Kowarach w ostatnich latach, jak to miasto się wyludnia, czy potrzeb w tym mieście dwóch niedoinwestowanych szkół, czy lepiej inwestować i rozwijać bazę infrastrukturalną Szkoły Podstawowej nr 1, tak żeby powstały pracownie lekcyjne z prawdziwego zdarzenia a docelowo może i basen. Jeżeli ktoś się choć trochę zastanowi to sam zrozumie, po co dwie pseudoszkoły lepiej żeby była jedna ale za to taka prawdziwa, w której uczące dzieci będą miały również zapewnione bezpieczeństwo. Wiem, że bezpieczeństwo to nie wszystko, ale też wiem, że wszystko bez bezpieczeństwa jest niczym...niestety w tym kraju przekonujemy się o tym zawsze po fakcie.... O inwestowania w turystykę pisać nie ma co, bo to w tym mieście w kręgach władzy jest tylko jałową dyskusją....niby wszyscy chcą tylko nic z tego nie wychodzi...
~Xyz 26-01-2019 19:50
Kiedy nastąpi likwidacja ZEZK to twór zarządzający wspólnotami mieszkaniowymi niezgodne z przepisami, okoliczne gminy już dawno z tego tworu zrezygnowały.
~Angelo 27-01-2019 9:38
Zamiast inwestować to wszystko pochłonie Konsumpcja jak zwykle nic się nie zmieni
~Romka 27-01-2019 20:50
Moze zamiast psioczenia docenicie co nowa Pani burmistrz chce zrobic? Najpierw trzeba zaczac od podstaw a dopiero pozniej zajac sie turystyka ;)
~kowarzanka2 31-01-2019 10:55
Szkoda, że nadal brak inicjatywy zagospodarowania torów kolejowych pod ścieżkę rowerową - tam jeszcze leża miliony w złomie, a kolej pewnie z chęcią by się tego majątku wyzbyła. A co z wyciągami narciarskimi - czekamy aż w Kowarach będą sami renciści i emeryci - może im turystyka poprawi byt. Nikt nie widzi, że to miasto umiera - ilu mamy teraz mieszkańców, młodzi dają nogę jak tylko pokończą nasze ekskluzywne szkoły - reszta wegetuje. RATUNKU!!! Nowa rada, nowa burmistrz, a działania te same.
~ 28-04-2019 14:24
kowary droga rowerowe plany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group