Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5944
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Kowarskie duchy „postraszyły”!

Niedziela, 12 września 2010, 12:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 września 2010, 7:31
Autor: Agrafka
KOWARY: Kowarskie duchy „postraszyły”!
Fot. Agrafka
W mieście nad Jedlicą odbył się wczoraj Zlot Duchów Podziemi. Mroczne istoty przejęły klucze do miasta. Dziś impreza pod hasłem "Zwrot ku podziemiom". Wszystko w ramach trwających Dni Kowar

Obchody dni Kowar rozpoczęły się odegraniem hejnału. O 17.00 duchy wypełzły z piwnic i przejęły klucz do miasta. Wśród zjaw snuł się kat, były wiedźmy walońskie, cienie Piastów i Śmierć. Nawet sam Pan Bóg zawitał do miasta na Jedlicą! Wszyscy ci tajemniczy goście pojawili się na scenie.

Oprócz gwiazdy wieczoru, zespołu Sumptuastic, występowały również dzieci i młodzież. Miejscowi artyści sprzedawali swe wyroby tj. ręcznie wyrabiane serwetki, obrusy, tkane obrazy, wyroby z wosku pszczelego, ze szkła oraz różnego rodzaju miody. Można było nawet dowiedzieć się jak pszczoły wyrabiają miód i podejrzeć je podczas pracy. Wieczorem odbył widowiskowy teatr ognia.

- Zmory wydawały przerażające dźwięki grając na bębnach i flecie, miały również bardzo ciekawe stroje. Było to przepiękne widowisko – powiedziała pani Jadwiga, emerytka. Kto nie zdążył wczoraj na Święto Kowar ma okazję jeszcze dziś posłuchać lokalnych zespołów muzycznych oraz kupić kowarskie wyroby. O godz. 20 zapowiedziano koncert reagge Natural Dread Killaz.

Organizatorami są: Miasto Kowary, kowarskie stowarzyszenia, w tym Miłośników Kowar i Związek Gmin Karkonoskich

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1400
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group