Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7037
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kowarscy uczniowie na scenie w Vrchlabí

Wtorek, 11 czerwca 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Region: Kowarscy uczniowie na scenie w Vrchlabí
Fot. Organizatorzy
Licealna grupa teatralna działająca w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema w Kowarach i uczniowie kowarskich szkół wystąpili przed czeską publicznością w Vrchlabí z przedstawieniem „Kowarskie runo”. Inscenizacja została zrealizowana z okazji obchodów 480–lecia nadania praw miejskich miastu Vrchlabí oraz 500–lecia Kowar.

„Kowarskie runo” wystawione zostało w języku ojczystym, jednak najważniejsze fragmenty scenariusza specjalnie przetłumaczono na język czeski.

Impulsem do spotkania były wzajemne obchody rocznicowe organizowane w obu miastach - Kowary i Vrchlabí – w ramach projektu „Wspólna historia wspólne świętowanie jubileuszu – obchody uzyskania praw miejskich Kowar i Vrchlabi”. Jego celem jest również wpływ na turystów odwiedzających rejon Karkonoszy.

Projekt ten dużą wagę przywiązuje do wspierania partnerstwa innych instytucji działających na terenie miast, głównie szkół oraz instytucji kulturowych. A szczególny nacisk kładzie na nawiązywanie kontaktów pomiędzy dziećmi i młodzieżą.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu „Kowarskie runo” jest Adam Walesiak, opiekun szkolnego koła teatralnego. Przedstawienie będzie można obejrzeć 13 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group