Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7757
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi i idei

Czwartek, 26 listopada 2015, 8:55
Aktualizacja: 15:32
Autor: Org
Jelenia Góra: Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi i idei
Fot. BWA
Tematem ostatniego tegorocznego spotkania Konwersatorium Karkonoskiego będzie „Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi oraz idei”. Weźmie w nim udział Jacek Jaśko z Domu Spotkań w Kopańcu, Szymon Surmacz z Laboratorium Aktywności Społecznej w Wolimierzu i Maciej Muskat, działacz Greenpeace, który osiadł w Izerach. Spotkanie zaplanowano na 3 grudnia o godz. 18.00 w BWA.

- Chcielibyśmy poprosić ich zarówno o refleksje na temat tego, na ile funkcjonuje nasz region jako miejsce o dużej sile przyciągania i ludzi, i idei, jak i tego, jak w ich ocenie wzbogaca się nasz region dzięki nowym jego obywatelom pod względem rozwoju kapitału społecznego, budowania społeczeństwa obywatelskiego, wzrostu potencjału intelektualnego i twórczego – informuje Janusz Korzeń.

- Spodziewamy się na tym tle istotnych inspiracji dla rozmowy na główny temat spotkania i podzielenia się obserwacjami losów i dorobku wielu „spadochroniarzy”, jacy pojawili i jacy pojawiają się tu w ostatnich latach, a zwłaszcza tego, co wnieśli dla zaktywizowania naszego życia społeczno – kulturalnego - Janusz Korzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group