Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6816
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kot i pies zamknięte w mieszkaniu przez trzy dni, bez jedzenia i picia

Wtorek, 31 maja 2011, 7:06
Aktualizacja: Środa, 1 czerwca 2011, 7:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kot i pies zamknięte w mieszkaniu przez trzy dni, bez jedzenia i picia
Fot. Angela
Nawet dwa lata może spędzić w więzieniu właścicielka zwierząt, która zamknęła psa oraz kota w swoim mieszkaniu przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze i wyjechała. Zdaniem sąsiadów, którzy powiadomili odpowiednie służby, zwierzaki były zamknięte od trzech dni. Policjanci, którzy weszli do środka potwierdzili, że zwierzęta były wygłodzone i odwodnione.

Na cierpienie zwierząt wczoraj rano zareagowali sąsiedzi , którzy zgłosili sprawę do Inspektoratu Ochrony Praw Zwierząt. Ta instytucja powiadomiła natomiast policję.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od Inspektoratu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, że w jednym z jeleniogórskich mieszkań od trzech dni zamknięty jest pies, który wyje. Sprawę zgłosiliśmy ZGL-owi, który umożliwił nam wejście do mieszkania. Okazało się, że w środku jest pies przywiązany do komody, oraz kot. Zwierzęta były odwodnione i wygłodzone. Nie miały jedzenia ani wody. Właścicielki zwierząt nie zastaliśmy – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jelenie Górze.

Zwierzęta zostały zabrane do schroniska. Właścicielka odpowie za znęcanie się nad zwierzętami, za co może jej grozić nawet rok więzienia, a jeśli sąd uzna, że było to znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, nawet do dwóch lat.

Działacze TOnZ apelują do mieszkańców, by nie pozostawiali zwierząt na dłuższy czas bez opieki, i to nie tylko w domu, ale również w samochodach. Podczas upału w nagrzanym pojeździe może być nawet do kilkudziesięciu stopni Celsjusza więcej niż na zewnątrz: taka temperatura może doprowadzić do śmierci zwierzaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group