Łomianki: Koszykarki Kolegium Karkonoskiego nadal bez wygranej

Środa, 28 listopada 2007, 22:36
Aktualizacja: 22:39
Autor: Łukasz Stawski
Jednej z nielicznych szans na odniesienie ligowej wygranej nie wykorzystały koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. Jeleniogórzanki w zaległym spotkaniu PLKK uległy na wyjeździe SMS Łomianki 57:67.

Spotkanie AZS z SMS pierwotnie miało się odbyć kilka tygodni temu, jednak z powodu kłopotów finansowych jeleniogórskiego klubu zostało przełożone. Przed rozpoczęciem rywalizacji oba zespoły były jedynymi, które nie wygrały jeszcze w bieżącym sezonie PLKK meczu. Niestety po 40 minutach gry ze zwycięstwa cieszyły się uczennice z Łomianek i to one są w tej chwili w korzystniejszej sytuacji w kontekście dalszej walki o ligowy byt.

SMS dysponował w tym pojedynku dużo dłuższą ławką rezerwowych, dzięki czemu gospodynie mogły dużo bardziej zdecydowanie grać w obronie. Prezentowały też lepszą skuteczność rzutową. W Kolegium ciężar zdobywania puntów spoczywał zaledwie na trzech koszykarkach: Natalii Małaszewskiej oraz Dorotach Arodź i Wójcik

Pierwsze dwie kwarty spotkania akademiczek z SMS – em było wyrównane, zaś żadnej z drużyn nie udało się wypracować sobie znaczniejszej przewagi. Do przerwy było 33:29 dla SMS – u. Decydujące dla losów spotkania okazały się pierwsze minuty trzeciej kwarty wygrane przez SMS 9:1. W 23 min. gospodynie prowadziły już 42:30 i aż do końca zmagań kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

Wprawdzie w 32 min, głównie dzięki punktom N. Małaszewskiej KK zniwelowało straty do czterech "oczek" – 49:45, jednak kolejne minuty należały ponownie do SMS. W 37 min. gospodynie prowadziły 61:47 i losy spotkania były już przesądzone. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką jeleniogórzanek 57:67

SMS Łomianki – AZS KK Jelenia Góra 67:57 (15:15, 18:14, 14:12, 20:16)
KK AZS: Małaszewska 20, Arodź 14, Wójcik 13, Dłutowska 6, Kret 4, Balsam, Sojka.