Jelenia Góra: Koszykarki AZS KK przegrywają po walce

Środa, 31 października 2007, 22:13
Aktualizacja: 22:31
Autor: Łukasz Stawski
Natalia Małaszewska zdobyła 21 punktów.
W VI kolejce rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet zawodniczki AZS Kolegium uległy na własnym parkiecie MUKS – owi Poznań 69:75.

Jeleniogórzanki jak na skład jakim dysponują w tym sezonie rozegrały dobre spotkanie, imponując walecznością i ambicją. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała sie Natalia Małaszewska, która oprócz 21 punktów wymuszała także faule na zawodniczkach gości. To właśnie po nieprzepisowych zagraniach na niej parkiet musiały opuścić Amerykanka Okeisha Howard oraz Adrianna Najtkowska. Faworyzowane poznanianki bardzo mocno musiały się natrudzić aby wywieźć z Jeleniej Góry dwa punkty za wygraną. Pierwszoplanowymi postaciami w zespole gości była kierująca grą koleżanek mistrzyni Europy Ilona Mądra oraz młodziutka reprezentantka Polski juniorek Agnieszka Skobel, która w całym meczu rzuciła 30 punktów ( w tym 5 razy za trzy punkty)

Początek spotkania stał pod znakiem dobrej, a co najważniejsze skutecznej gry KK. W 7 minucie po rzucie za trzy punkty Doroty Arodź jeleniogórzanki wygrywały już 19:8, jednak po czasie jaki wzięła trenerka MUKS – u Iwona Jabłońska jej zespół rzucił 11 punktów z rzędu ( w tym trzy razy za trzy punkty) i po 10 min. na tablicy wyników widniał remis po 19. Celne trójki gości sprawiły że akademiczki w drugiej kwarcie usiłowały bronić "każdy swego" co było wodą na młyn gości. Wykorzystujące swoją szybkość poznanianki zdobywały łatwe punkty i po 20 minutach wygrywały 43:32.

W przerwie koszykarki MUKS – u chyba zbyt mocno uwierzyły że pojedynek jest juz rozstrzygnięty gdyż na III kwartę wyszły bez właściwej koncentracji. W rezultacie szybko złapały pięć fauli zespołowych, głównie na N. Malaszewskiej a ta celnymi rzutami wolnymi zaczęła odrabiać starty. Po rzucie za 2 punkty D. Arodź w 28 min. jeleniogórzanki doprowadziły do remisu po 55. Na początku IV kwarty piąte przewinienie złapała Amerykanka O. Howard. Na tyle wybiło to z uderzenia jej zespół że w 36 min. KK wyszło na prowadzenie 67:63. W tym momencie losy meczu wzięła na swe barki znakomita A. Skobel. Poznanianka, zdobyła 11 ostatnich punktów dla MUKS – u ( w tym dwiema celnymi trójkami) i przechyliła szalę wygranej na korzyść swojej drużyny. Jeleniogórzankom w końcówce zabrakło wyraźnie doświadczenia i opanowania nerwowego, za grę z MUKS – em należą sie im jednak duże słowa uznania gdyż mało kto się spodziewał że do końcowych minut będą one stawić czoło drużynie ze stolicy Wielkopolski.