Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6521
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koszykarka z przyszłością w Finepharm KK AZS

Czwartek, 17 lipca 2008, 16:52
Aktualizacja: Środa, 6 sierpnia 2008, 20:17
Autor: JEN
Od dawna mówiło się, że w drużynie Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS znajdzie się młoda zawodniczka, nie tylko dlatego, że wymagają tego przepisy. Również dlatego, że zarząd klubu chce budować drużynę z przyszłością, złożoną z młodych zawodniczek, które będą chciały związać się z naszym miastem na dłużej.

To spowodowało, że w jeleniogórskiej drużynie, która czwarty raz wystąpi w ekstraklasie żeńskiego basketu, zakontraktowano, na razie na rok 21 letnią zawodniczkę z Kołobrzegu Joannę Kędzię (193 cm), która przez ostatnie dwa sezony występowała w ekipie Kadus Bydgoszcz. Znakomicie spisywała się w tej drużynie jako skrzydłowa, zdobywając w każdym meczu kilkanaście pkt. i bardzo dobrze wypadła w meczach barażowych Kadusa o wejście do ekstraklasy, w których bydgoska drużyna zajęła czwarte miejsce.

Jak powiedział trener Rafał Sroka, oglądał kasety, na których były nagrane mecze barażowe Kadusa. Gra J. Kędzi bardzo mu się spodobała. – To niewątpliwie i wszechstronnie utalentowana dziewczyna. Będziemy starali się, by pozostała w Jeleniej Górze dłużej niż przez rok – powiedział R. Sroka.

Joanna studiowała kulturoznawstwo przez dwa lata w Bydgoszczy i będzie kontynuowała ten kierunek studiów w trybie indywidualnym we Wrocławiu. Nie wyklucza, że podejmie studia też na innym kierunku w Kolegium Karkonoskim, co będzie się wiązało z pozostaniem w naszym mieście dłużej niż rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group