Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3031
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kosztowny błąd urzędników

Piątek, 17 sierpnia 2007, 0:00
Autor: ROB
Jelenia Góra: Kosztowny błąd urzędników
Fot. Agnieszka Gierus
Miasto zapłaci mieszkance Jeleniej Góry za bezprawne zajęcie jej terenu.

Chodzi o obwodnicę ulicy Karkonoskiej prowadzącej do Jagniątkowa, która została wytyczona przez teren należący do Ewy Ciepłej.
– Miasto zobowiązało się do zapłacenia mi za zajęcie terenu, począwszy od 2 lipca aż do zakończenia remontu ulicy Karkonoskiej – mówi Ewa Ciepła. – Zobowiązało się też do doprowadzenia tego miejsca do poprzedniego stanu.

O sprawie było głośno w ubiegłym tygodniu, kiedy to Ewa Ciepła zagrodziła wjazd na swoją działkę, a tym samym zablokowała obwodnicę.
– Objazd poprowadzono bez mojej wiedzy. Kiedy próbowałam się skontaktować z urzędem i zarządem dróg by sprawę wyjaśnić, zwodzono mnie. Poinformowałam te instytucje o planach zamknięcia drogi, ale i to nie skutkowało – mówiła wówczas mieszkanka.

Poskutkowało dopiero wtedy, gdy mieszkanka swoje groźby spełniła. Urzędnicy uderzyli się w pierś, zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak przeprosił, a zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów zobowiązał się, że do 14 czerwca zostanie podpisana umowa dzierżawy. Na razie zawarto jedynie porozumienie.

– Mieliśmy zbyt mało czasu, by ustalić stawki za dzierżawę terenu, dlatego poprosiliśmy o przedłużenie terminu podpisania umowy do 24 sierpnia – mówi Jerzy Łużniak. – Zapewniam, że będą to wysokie stawki, bo szanujemy własność prywatną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group