Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8479
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kosmiczne anioły w blasku tęczy

Poniedziałek, 16 listopada 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Kosmiczne anioły w blasku tęczy
Fot. rylit
Kolejny twórca przedstawił swoje prace w Hotelu Caspar. „Tęczowe Anioły”– zatytułowała swoją wystawę malarstwa Maria Maczkowka, której wernisaż odbył w niedzielny wieczór.

Maria Maczkowska emerytowana nauczycielka, absolwentka Międzynarodowego Instytutu Makrobiotyki w Szwajcarii od 1976 roku czynnie uczestniczy w życiu środowiska kulturalnego, prowadząc warsztaty edukacji ekologicznej wychowania przez sztukę. Tworzy własne obrazy dążąc w nich poprzez własny język symboli oraz specyficzne użycie barwy i linii do kontaktu z archetypowymi obszarami świadomości.

Sama artystka pisze o sobie: - Z zamiłowania jestem wnikliwą obserwatorką zjawisk przyrody, pielęgnującą głęboko osobiste poczucie jedności z Kosmosem. Niestrudzenie utrwalam przezywane piękno rożnymi technikami plastycznymi. Pojawia się wtedy prawdziwe porozumienie i kontakt z własną i czyjąś świadomością. Kolorami moich prac staram się zmienić świat z bezbarwnego w fascynujący naszą świadomość.

Czy to się autorce udało możecie Państwo sami ocenić wystawę Pani Marii , której wernisaż odbył się w minioną niedzielę 15 listopada 2009 w salach Hotelu Caspar przy placu Piastowskim.

Po otwarciu wystawy odbył się tradycyjny niedzielny koncert. Tym razem swoje zdolności muzyczne zaprezentowali Rychard Kołodziej – piano i śpiew, Dariusz Motyka – saksofon. Dawno już hotel nie przeżywał takiego najazdu miłośników malarstwa i muzyki. Wystawę będzie można oglądać jeszcze przez miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group