Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12957
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Korzystają z szansy i zdobywają zawód

Niedziela, 11 marca 2018, 8:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 marca 2018, 16:45
Autor: WAC
Jelenia Góra: Korzystają z szansy i zdobywają zawód
Fot. WAC
– Liczymy, że dzięki temu szkoleniu uda nam się zdobyć nowy zawód, co pozwoli w rezultacie znaleźć wymarzoną pracę – mówią uczestnicy projektu „Od Szkolenia do Zatrudnienia” realizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Jeleniej Górze.

Program przeznaczony jest dla osób w wieku od 18 do 25 lat, nie uczących się i biernych zawodowo. Większość z nich nie ma odpowiedniego wykształcenia lub też posiadany przez nich zawód nie przystaje do obecnych realiów rynku pracy.

W pierwszej trzymiesięcznej części teoretycznej szkoleni kilka razy w tygodniu przez kilka godzin
uczą się języka angielskiego i wizażu oraz korzystają ze wsparcia doradcy zawodowego i biorą udział w warsztatach usamodzielniających. Kursanci mogą też liczyć na wsparcie psychologiczne, by dowiedzieć się czym jest komunikacja interpersonalna, jak radzić sobie ze stresem.

Druga również trwająca trzy miesiąca część będzie polegać na bezpośredniej nauce zawodu w zakładach i firmach. Największym zainteresowaniem kobiet cieszą się zawody fryzjerki i kosmetyczki. Mężczyźni najchętniej szkolą się jako operatorzy wózków widłowych, operatorzy cnc, są również zainteresowani zdobyciem prawa jazdy kategorii C.

Co ważne udział w programie jest bezpłatny, gdyż jest on sfinansowany ze środków unijnych. Obecnie w Jeleniej Górze szkoli się grupa dziesięciu osób. Wkrótce też wystartuje nowa grupa kursantów w Młodzieżowym Centrum Kariery w Kowarach.

- Nadal czekamy na osoby, które spełniają warunki formalne i chciałyby dołączyć do naszego programu – mówi dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Jeleniej Górze Olga Jabłonko. - Chętni mogą uzyskać wszystkie informacje w naszej siedzibie przy ul. Wiejskiej 29 - dodaje

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group