Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7223
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koronawirus: Czwarta osoba zmarła

Wtorek, 7 kwietnia 2020, 9:54
Aktualizacja: Środa, 8 kwietnia 2020, 10:31
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Koronawirus: Czwarta osoba zmarła
Fot. Pixabay
Dzisiaj jeleniogórski Sanepid otrzymał kolejne wyniki testów na zawartość koronawirusa w organizmie. Niestety w Jeleniej Górze mamy trzy nowe przypadki zakażeń i cztery w powiecie jeleniogórskim. Mamy także odnotowany jeden zgon – poinformował dzisiaj (7.04) rano prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.
W szpitalu zakaźnym w Bolesławcu zmarła podopieczna Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Legnickiej w Jeleniej Górze. Z tego względu wyłączone jest jedno piętro hospicjum przy ulicy Żeromskiego 2, a od 50 podopiecznych ZOL-u pobrane zostaną wymazy - dodał prezydent.

W sumie, w Kotlinie Jeleniogórskiej odnotowano 40 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego cztery osoby zmarły.

[AKTUALIZACJA]

W kwarantannie przebywa obecnie 145 osób, kolejnych 295 jest pod nadzorem sanitarnym. W trakcie minionej doby Pogotowie Ratunkowe odnotowało nieco mniej wyjazdów, nie zdarzył się żaden do osoby na kwarantannie, czy też podejrzanej o zakażenie, więc ratownicy uznają noc za w miarę spokojną. Nie zgłasza większych problemów policja, nie zgłasza ich też GOPR - informuje Cezariusz Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Granicę w Jakuszycach ostatniej doby przekroczyło 11 obywateli RP i 5 cudzoziemców, łącznie 14 pojazdów. Nieco więcej pracy ma obecnie Straż Miejska, która nie dość, że pełni wspólne dyżury z Policją, to jeszcze wykonuje sobie przypisane czynności, wynikające z kompetencji w obszarze miasta. Komendant SM przypomina o konieczności zachowania zgodnego z rygorami stanu epidemii. Ostrzega, że w najbliższym okresie, ze względu na stale rosnące (co widać ze statystyk) zagrożenie, w wielu przypadkach będą już nakładane mandaty. Czas przypominania, napominania i sugerowania podporządkowania się przepisom mija. W stosunku do osób łamiących (często notorycznie) reguły przebywania poza swoim mieszkaniem będą podejmowane ostrzejsze sankcje, w tym – mandaty karne - dodał rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
3%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
2%
Nudzi
38
25%
Smuci
4
3%
Złości
104
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group