Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2863
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Korepetycje z przedsiębiorczości

Środa, 2 grudnia 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: Ania
SZKLARSKA PORĘBA: Korepetycje z przedsiębiorczości
Fot. .....
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie uczyli się, jak efektywnie prowadzić działalność gospodarczą. Specjalnie dla nich do placówki przyjechali studenci Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego.

Pieczę nad całym przedsięwzięciem sprawowała Monika Podolska, wykładowca w Kolegium Karkonoskim. Przedstawiciele uczelni po raz pierwszy gościli w wymienionej szkole. Za ich sprawą licealiści grali w grę organizacyjną, polegającą na symulowaniu działalności. W ten sposób młodzi ludzie uczą się, jak prowadzić działalność gospodarczą, żeby jak najwięcej zyskać, a najmniej stracić.

Przedsięwzięcie to jest także elementem promocji Wydziału Technicznego KK. Chodzi o to, żeby młodzi ludzie oferowanych kierunków nie kojarzyli tylko z matematyką i fizyką, bo mogą nauczyć się także przedsiębiorczość, która jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka.

Zajęcia bardzo podobały się licealistom. Podkreślali, że dzięki nim przekonali się, że studia inżynierskie mogą być bardzo ciekawe. – W przyszłości chciałabym studiować ekonomię, dlatego też zajęcia bardzo mi się przydały. Zobaczyłam czego będę mogła się nauczyć – mówi Magdalena Pietruszka, uczennica II klasy ZSOiMS w Szklarskiej Porębie.

W szkole realizowany jest także program „Rozwiń skrzydła” w ramach których młodzież uczestniczy m. in. w warsztatach z przedsiębiorczości. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group