Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8361
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Kopertowy” kłopot na parkingach

Niedziela, 3 lipca 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: RED
Ponad sto miejsc na parkingach ulicznych w mieście oznaczonych jest kopertą i znakiem „dla niepełnosprawnych”. Zdaniem zainteresowanych z tych miejsc korzystają nie tylko osoby mające problem z poruszaniem się.

Zdarza się, że takich miejsc brakuje, gdy w określone obszary miasta dojedzie kilka aut, kierowanych przez osoby mające formalne uprawnienia do parkowania na kopertach tym bardziej, że czasami właśnie na miejscach zarezerwowanych parkują kierowcy nie mając ku temu uprawnień.

– Niepełnosprawny kierowca, zajmujący miejsce „zwyczajne” musi się liczyć z koniecznością wniesienia opłaty, bo ona jest przypisana do miejsca – usłyszeliśmy wyjaśnienie prawne. – Nie jest żadnym argumentem, że miejsce na kopercie jest zajęte, nawet jeśli zajmuje je ktoś bez uprawnień.

Inna sprawa, że z obserwacji przez parkingowych ruchu na miejscach oznaczonych kopertą wynika kilka refleksji, m.in. i taka, że wedle intencji ustawodawcy koperty miały przede wszystkim służyć niepełnosprawnym z dysfunkcją kończyn dolnych, a są wykorzystywane głównie przez ludzi, którzy nie mają takich kłopotów, choć posiadają dokumenty świadczące o niepełnosprawności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group