Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7089
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kopcą i hałasują na ulicy Wolności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 września 2008, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Najdłuższy trakt w mieście to nie tylko strefa zwiększonego ryzyka wypadków. Jest tam bardzo głośno, a wiele samochodów pozostawia po sobie kłęby spalin i smród. Nie ma możliwości, aby przynajmniej częściowo zminimalizować te zjawiska.

Jadący w kierunku zajezdni autobus MZK marki Jelcz ciągnął za sobą chmurę spalin i przeraźliwy fetor. Takich pojazdów ulicą Wolności sunie kilkadziesiąt, jeśli nie więcej, dziennie. Poziom hałasu na najdłuższym trakcie w mieście jest jednym z najwyższych w Jeleniej Górze (74,9dB).

W niektórych miejscach szeroka ulica Wolności niemal „wpada” do okien budynków. W trakcie przebudowy w latach 70. XX wieku nie zwracano na to uwagi. Miała być czteropasmówka i jest, choć bywa, że chodnik nie ma tam nawet pół metra szerokości. ¬– Z powodu hałasu i innych uciążliwości są kłopoty ze sprzedażą niektórych nieruchomości położonych przy tym trakcie – dowiedzieliśmy się w jednym z biur pośrednictwa.

Niestety, nie ma zbyt wiele szans na poprawę tego nieciekawego obrazu. O ile przy równie głośnej al. Jana Pawła II jest możliwość montażu ekranów dźwiękochłonnych, o tyle przy takcie z Jeleniej Góry do Cieplic takiej ewentualności nie ma.

Pozostaje liczyć na wymianę uciążliwego dla środowiska naturalnego taboru różnych przewoźników. Niektóre pojazdy być może spełniają normy dla urzędników, jednak na pewno nie czynią tego w oczach i nosach mieszkańców, którzy widzą dym i czują smród spalin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Jaco 3-09-2008 8:59
Świetnie,że jest możliwość zainstalowania ekranów dzwiękochłonnych przy Jana Pawła.Obawiam się jednak,że czas ich zamontowania będzie równy czasowi obchodów 1000 lecia miasta :).Czyli my,obecni Zabobrzanie takich ekranów nie ujrzymy :)
HankaOdRumcajsa 3-09-2008 10:30
...na Wojska Polskiego też kopcą i hałasują... i co?
ebee 3-09-2008 14:31
Niemała zasługę mają tu też "inteligentne" światła , dzięki którym samochody zamiast jechać .......stoją i ....smrodzą !
~użytkownik 3-09-2008 15:32
Popieram "ebee" dawniej jeździło sie szybciej, dzieki usprawnieniu wiecej się stoi niż jedzie. Ale według prominentów wszystko jest dobrze-będzie Pan zadowolony. Jak zawsze w tym chorym miescie (kraju) ludzie plują a władza mówi, że deszcz pada.
~ciepliczanin 2 3-09-2008 16:44
Jeżeli komuś na Wolności jest za głośno - to zapraszam do Katowic, ul. Bytkowska 1a, hotel Havre. Na szczęście w piątek wracam do Cieplic, gdzie ul. Wolności jawi się oazą ciszy i spokoju!
~onio 3-09-2008 17:45
Zakazać jezdzić wolnośći w godz.7.00-20.00 , puscić ruch krajową 3 JG-Szkl.P. a Wolnośći tylko MZK,PKS
~Sabath 3-09-2008 20:45
tak ale gorzej to jest jak mój sąsiad wyjedzie swoim starym rupieciem który zaczyna robić potężny huk i smród to dopiero jest a ja się cały czas przymierzam żeby wybudować tą wieżę z zapałek ale przez to mnie się nie udaje
~nakatomii 3-09-2008 21:12
z tego co sie orientuje na zachodzie(w uni europejskiej)są centra logistyczne gdzie nastepuje przeładunek na mniejszy i cichszy tabor,przeciez zaden tranzyt nie przechodzi przez centrum Jeleniej Góry,wiec z pewnoscią znależli by sie prywatni inwestorzy zainteresowani w/w centrami logistycznymi a towar na pewno byłby przywieźiony w tych samych lub nawet tanszych cenach(mniejsze spalanie,znajomośc topografi miasta przez co towar dociera tańszym kosztem)a korzysc dla miasta i walorów ekologicznych naprawde potężny.ozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group