Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8453
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kopcą i hałasują na ulicy Wolności

Środa, 3 września 2008, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kopcą i hałasują na ulicy Wolności
Fot. TEJO
Najdłuższy trakt w mieście to nie tylko strefa zwiększonego ryzyka wypadków. Jest tam bardzo głośno, a wiele samochodów pozostawia po sobie kłęby spalin i smród. Nie ma możliwości, aby przynajmniej częściowo zminimalizować te zjawiska.

Jadący w kierunku zajezdni autobus MZK marki Jelcz ciągnął za sobą chmurę spalin i przeraźliwy fetor. Takich pojazdów ulicą Wolności sunie kilkadziesiąt, jeśli nie więcej, dziennie. Poziom hałasu na najdłuższym trakcie w mieście jest jednym z najwyższych w Jeleniej Górze (74,9dB).

W niektórych miejscach szeroka ulica Wolności niemal „wpada” do okien budynków. W trakcie przebudowy w latach 70. XX wieku nie zwracano na to uwagi. Miała być czteropasmówka i jest, choć bywa, że chodnik nie ma tam nawet pół metra szerokości. ¬– Z powodu hałasu i innych uciążliwości są kłopoty ze sprzedażą niektórych nieruchomości położonych przy tym trakcie – dowiedzieliśmy się w jednym z biur pośrednictwa.

Niestety, nie ma zbyt wiele szans na poprawę tego nieciekawego obrazu. O ile przy równie głośnej al. Jana Pawła II jest możliwość montażu ekranów dźwiękochłonnych, o tyle przy takcie z Jeleniej Góry do Cieplic takiej ewentualności nie ma.

Pozostaje liczyć na wymianę uciążliwego dla środowiska naturalnego taboru różnych przewoźników. Niektóre pojazdy być może spełniają normy dla urzędników, jednak na pewno nie czynią tego w oczach i nosach mieszkańców, którzy widzą dym i czują smród spalin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
139
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group