Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7467
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Konwojent robił w konia pracodawcę

Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 21:36
Aktualizacja: 21:37
Autor: TEJO
W ręce jeleniogórskich policjantów trafił 44–letni jeleniogórzanin podejrzany o przywłaszczenia mienia i oszustwa na szkodę pracodawcy, który z winy zatrzymanego stracił co najmniej 50 tysięcy złotych.

Mężczyzna pracował jako konwojent w mleczarni i zajmował się dostarczaniem do sklepów artykułów nabiałowych. Postanowił sobie dorobić do pensji: pieniądze, które otrzymywał za towar, brał do kieszeni. – Wystawiał także fikcyjne faktury za rzekomo dostarczony towar, za który pobierał dla siebie zapłatę – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Policjanci udowodnili oszustowi łącznie 35 tego typu przestępstw. Trwało to od kwietnia do maja 2006 roku. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na blisko 50 tys. zł. Kiedy sprawca się zorientował, że oszustwa wyszły na jaw zniknął. Był poszukiwany na podstawie listu gończego. Został zatrzymany w maju i tymczasowo aresztowany.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do ich popełnienia oraz dobrowolnie poddał karze. Uzgodniono dwa lata więzienia z warunkowym zawieszeniem na trzy lata. Sprawca ma obowiązek naprawienia szkody, dozór kuratora oraz „nakaz” pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
11
Coraz lepiej
27%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
18%
Nie najlepiej
18%
Wciąż fatalnie
36%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group