Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kontroler w autobusie MZK ratował pasażera

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 17:47
Aktualizacja: Wtorek, 4 kwietnia 2017, 7:58
Autor: ZR/MZK
Jelenia Góra: Kontroler w autobusie MZK ratował pasażera
Fot. Użyczone/MZK
Kontroler uratował życie pasażerowi w autobusie jeleniogórskiego MZK. Zdarzyło się to pomiędzy przystankami na Osiedlu Robotniczym i ul. Drzymały.

- Wsiadłem do autobusu kursującego na linii nr 21 - opowiada Wojciech Wroński z firmy „Rewizor”. – Sprawdzałem, czy pasażerowie posiadają bilety. W pewnej chwili zauważyłem, że jeden z podróżnych spadł z fotela. Jako że autobus ani nie zakręcał, ani raptownie nie hamował, domyśliłem się, że mężczyzna zasłabł.

Kontroler poprosił kierowcę, by autobus zatrzymał i telefonicznie wezwał pogotowie ratunkowe. Sam obrócił nieprzytomnego pasażera na bok i ułożył w pozycji, która ograniczała zachłyśnięcie się przez niego śliną. - Pogotowie ratunkowe przyjechało bardzo szybko - mówi Wojciech Wroński. - Okazało się, że nieprzytomny doznał ataku padaczki i rozległego zawału serca. Zawieziono go do szpitala. Na szczęście przeżył - dodaje. Mimo iż pan Wojciech pracuje jako kontroler od niedawna, udzielał pasażerom pomocy już po raz piąty! Twierdzi, że pasażerowie nie kwapią się do tego. Albo uważają, że tracący przytomność to pijak, albo po prostu sądzą, że udzielenie pomocy nie jest ich sprawą - mówi.

Podróżujący jeleniogórskimi autobusami MZK mogą czuć się bezpieczni. Kursy udzielania pierwszej pomocy przechodzą także wszyscy kierowcy. Niejednokrotnie zdarzało się, że swoje umiejętności wykorzystywali z powodzeniem w praktyce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group