Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9026
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kontrole zakończone decyzjami powrotnymi

Wtorek, 30 marca 2021, 8:12
Autor: SG
Region: Kontrole zakończone decyzjami powrotnymi
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry prowadzą w intensywne działania sanitarne na granicy z Czechami. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne na południowej granicy będzie jeszcze więcej patroli, a tym samym kontroli - od początku kwietnia - planowane jest wysłanie dodatkowo na granicę z Czechami kolejnych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Działania sanitarne na granicy południowej Staż Graniczna prowadzi od miesiąca. Tylko w ostatnim tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Jeleniej Góry skontrolowali 3 587 osób wjeżdżających z Czech do Polski. Ponad 200 osób nie było uprawnionych do zwolnienia z kwarantanny, czyli np. nie posiadali negatywnego wyniku testu i z tego powodu osoby te zrezygnowały z dalszej podróży do Polski.

Na początku kwietnia do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ma być skierowanych kolejnych 30 funkcjonariuszy SG, którzy wspierać będą działania na południowej granicy. Będą to funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego OSG. Podczas ostatnich 10 dni Placówka Straży Granicznej w Jeleniej Górze realizowała zadania w zakresie kontroli sanitarnej angażując 278 funkcjonariuszy Straży Granicznej, których wspierało 85 policjantów.

Funkcjonariusze SG z jeleniogórskiej placówki nie zaniechali także innych zadań, do których należy m.in. zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji. Podejmowane działania pozwoliły zatrzymać w Karpaczu 10 osobową grupę obywateli Ukrainy w wieku 19-46 lat, którzy usiłowali wykorzystać posiadane dokumenty z prawem do pracy jako tzw. przepustkę do wjazdu na terytorium innych krajów Europy Zachodniej. Cała grupa posiadała paszporty biometryczne, wizy a kilkoro z nich miało także oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom wystawione przez firmy z Wielkopolski, Mazowsza i Małopolski. Analiza tych dokumentów pozwoliła ustalić, że dwa oświadczenia zostały sfałszowane. Z uwagi na popełnione przestępstwo wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Sprawcy przestępstwa zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, usłyszeli zarzuty do których się przyznali i dobrowolnie poddali się karze grzywny w wysokości 800 zł.

Natomiast z uwagi na naruszenie warunków wjazdu i pobytu pozostali cudzoziemcy zostali również zatrzymani. Jak sami oświadczyli nie podjęli zatrudnienia w firmach wskazanych w oświadczeniach, a celem ich podróży był Wiedeń, gdzie zamierzali poszukać pracy. Komendant PSG w Jeleniej Górze wydał wobec całej dziesięcioosobowej grupy decyzje, na podstawie których cudzoziemcy będą musieli wyjechać z Polski. Otrzymali także półroczny zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw Schengen, a za złamanie zasad kwarantanny, którą powinni odbywać ukarani zostali mandatami karnymi - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
20%
Cieszy
7
35%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
25%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
892
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group