Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5676
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Kontrabasista” w ODK – mamy wejściówki

Piątek, 27 listopada 2015, 7:36
Aktualizacja: 7:39
Autor: Jel
Jelenia Góra:
Fot. Archiwum Teatru Maska
Monodram Patricka Süskinda został zrealizowany z okazji jubileuszu 20–lecia działalności Teatru Maska. Rolę sfrustrowanego muzyka gra Krzysztof Rogacewicz. Spektakl grany był już wielokrotnie, ale ponieważ cieszy się dużym zainteresowaniem można go będzie znowu obejrzeć 2 i 9 grudnia o godz. 19.00 w sali teatralnej Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Ten „Kontrabasista” jest męską odmianą pianistki Elfriede Jelinek. On, tak jak ona z kobiecością, ma kłopoty z akceptacją i celebracją swojej męskości. To wszystko dzieje się bezwstydnie na scenie, bowiem ten Kontrabasista myśli, że jest sam i nikt go nie obserwuje. Jest jakby z innego świata i nie wie, że dzisiaj wszyscy jesteśmy „na oku”, wszyscy obserwowani i wszyscy bezwstydnie się obnażamy przed wszystkimi - czy tego chcemy czy nie.

Inscenizacja jest udaną próbą nawiązania kontaktu emocjonalnego z widzem. Opowiada o jednym z nas szczerze i żarliwie. Spektakl jest intrygującą i skupiającą uwagę auto psychodramą. Bywa strasznie, ale i śmiesznie. Bohater budzi demony i walczy z nimi z maestrią, rozkłada przed nami pawi ogon, jednak „z pewną taką nieśmiałością” i wstydem, jest kokieteryjnie i wzruszająco niezdecydowany.

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w sekretariacie ODK - ul. K. Trzcińskiego 12, tel. 75 75 31 831. Na oba spektakle mamy po jednej podwójnej wejściówce. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do naszej redakcji (tel. 75 754 44 00) w poniedziałek, 30 listopada o godz. 11.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group