Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11444
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs zwiększający atrakcyjność lokali

Poniedziałek, 13 września 2021, 12:01
Autor: Paweł Wilk/KSON
Jelenia Góra: Konkurs zwiększający atrakcyjność lokali
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze realizuje konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, dotyczący poprawy dostępności usług jeleniogórskich firm gastronomicznych, hotelarskich, usługowych, ale też jednostek rynku mieszkaniowego.

Celem jest uświadomienie przedsiębiorcom, właścicielom i zarządzającym lokalami, że osoby niepełnosprawne czy starsze to są również potencjalni klienci ich oferty. Zadbanie o dostępność w restauracjach, zakładach usługowych, kosmetycznych, fryzjerskich dla tej grupy odbiorców przynosi wymierne dochody, ale przede wszystkim podnosi prestiż przedsiębiorcy, jako człowieka szanującego wszystkich obywateli naszego miasta, bez względu na ich sprawność fizyczną, czy psychiczną.

Drugim celem konkursu jest upowszechnienie rozwiązań ułatwiających skorzystanie z oferty lokalu. Dlatego w ramach zapraszania do konkursu przygotowano długą i różnorodną listę typów tzw. “punktów dostępności”, czyli konkretnych instalacji ułatwiających korzystanie z usług.

Wiele z nich to proste i tanie modernizacje, na przykład wyraźne, kontrastowe i czytelne oznakowanie budynku, przy wejściu do budynku są oznaczenia o zmiennej fakturze kafelki, maty z wyrazistą fakturą, zgrubieniami), strefa klamki u drzwi oznaczona kontrastowym w stosunku do drzwi kolorem, podobnie oznaczone krańcowe schody, jedno miejsce, stolik, stanowisko, dla klienta doposażone w silne, miejscowe oświetlenie, włączane dla klientów o słabym wzroku, ciągi komunikacyjne wyodrębnione kolorystycznie, wyraźne oznaczone toalety, wykładziny i dywany przymocowane na stałe i wiele innych.

Wprowadzenie choćby kilku, to ukłon w stronę klientów, którym los ograniczył swobodę życia.

Za udział w konkursie przedsiębiorcy otrzymają stosowne certyfikaty i nagrody. Jedną z nich będzie prawo do unikalnego, darmowego dożywotnio konta w bazie danych - platformy systemu wspierającego takich klientów, ale też dającego przedsiębiorcom wiele korzyści i możliwości rozwoju.

Prace organizacyjne i przygotowawcze konkursu trwają od lipca br. Zakończy się on galą i rozdaniem certyfikatów uczestnictwa oraz nagród. Wysłano już zaproszenia do kilkudziesięciu firm z terenu Jeleniej Góry i zostały one bardzo pozytywnie przyjęte. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie udziałem na edycję w tym roku wyczerpano już miejsca, ale organizator zaprasza na edycję konkursu w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
815
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group