Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5800
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs wrócił po pandemii

Sobota, 26 marca 2022, 7:23
Aktualizacja: 7:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konkurs wrócił po pandemii
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po przerwie związanej z pandemicznymi obostrzeniami, frekwencja była niska, ale organizatorzy wierzą, że w kolejnych edycjach wszystko wróci do normy.

Jury w składzie: Maria Szubart, Łukasz Duda, Robert Kuryś miało do przesłuchania kilkunastu uczestników w kilku kategoriach.

Turniej Poezji Śpiewanej -
I Nagroda dla Piotra Marciniaka

Turniej Jednego Aktora
Nagród i wyróżnień nie przyznano

Turniej Wywiedzione ze Słowa -
Nagród i wyróżnień nie przyznano

Turniej Recytatorski -
III Nagroda dla Jakuba Paradysza
II Nagroda dla Piotra Marciniaka
I Nagroda dla Karoliny Majkowskiej

Do eliminacji rejonowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2022 roku o godzinie 10:00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury, zakwalifikowane zostały następujące osoby: Turniej Poezji Śpiewanej - Piotr Marciniak, Turniej Recytatorski - Jakub Paradysz, Piotr Marciniak, Karolina Majkowska.

Mamy wyjątkowo mało uczestników. Odnosimy wrażenie, że to jest jeszcze historia popandemiczna - odbija się trend funkcjonowania w nauczaniu zdalnym, młodzież nie potrafiła się zmobilizować do udziału w konkursie. Mamy zaledwie 13 uczestników - powiedział Łukasz Duda z JCK. - Konkurs zawsze nabierał na sile - od 67 lat możemy obserwować jego wzloty i upadki, ale zawsze wracał ze swoja tradycją. Wielu młodych ludzi traktuje ten konkurs jako sprawdzenie swoich możliwości. Często od takiego konkursu zaczyna się wybieranie własnej drogi rozwoju i myślimy, że to moment przejściowy, który w przyszłych edycjach minie - dodał przedstawiciel jury.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group