Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7322
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs recytatorski w MDK Muflon - eliminacje miejskie

Niedziela, 30 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:20
Autor: DZ
Jelenia Góra: Konkurs recytatorski w MDK Muflon - eliminacje miejskie
Fot. DZ
W Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze od dłuższego czasu organizowane są konkursy recytatorskie. Uczestnikami tych że konkursów są dzieci z różnych szkół podstawowych. Jedno z ostatnich tego typu spotkań odbyło się 22 stycznia, a były to eliminacje miejskie. Dzieci biorące udział w tym konkursie reprezentowały nie tylko szkoły podstawowe ale również ośrodki kultury, jak np. MDK (Młodzieżowy Dom Kultury) czy ODK (Osiedlowy Dom Kultury). Młodzi uczestnicy przygotowali po jednym wybranym wierszu. Nad tymi przygotowaniami pieczę sprawowali ich nauczyciele oraz liczni opiekunowie.

W trakcie konkursu wszystkie dzieci wykazały się talentem recytatorskim przez co poziom tego konkursu był naprawdę wysoki. Największym problemem dla startujących był stres i trema, ale nawet z tym dzieciaki radziły sobie znakomicie. Niektóre z dzieci oprócz bardzo dobrych umiejętności recytatorskich wykazywały się również świetną mimiką, co doskonale podkreślało charakter prezentowanych utworów.

Oceną młodych miłośników poezji zajęła się specjalnie wybrana w tym celu komisja, która przez cały czas bacznie śledziła konkursowe przesłuchania. W momencie kiedy przyszedł czas na indywidualną ocenę oraz wybranie tych najlepszych, ogłoszono krótką przerwę na naradę. W trakcie jej trwania uwagę wszystkich uczestników przyciągnęły występy dziecięco-młodzieżowych grup taneczno-wokalnych z MDK. Po zakończeniu występów nadszedł czas na specjalne wyróżnienia oraz uhonorowanie zwycięzców konkursu.
A tak przedstawiał się werdykt konkursowego jury:

I miejsce – Jakub Mieszała SP nr 10, Julita Kasprzyk SP nr 11
II miejsca – Maja Wiśniowska SP nr 2, Paula Junger SP nr 15
III miejsca – Aleksandra Szwaja SP nr 6, Alicja Perdion ODK

Spośród reszty uczestników wyróżniono jeszcze szereg osób i choć wyróżnienia te nie upoważniały do uczestnictwa w kolejnych fazach konkursu, to sprawiły one wiele radości dzieciom. Wyróżnienia te otrzymali: Sylwia Chrobak SP nr 13, Mateusz Zackiewicz SP nr 10, Paweł Gromadzki ODK, Marika Węglińska SP nr 15, oraz Joanna Drewnowska SP nr 6. Pozostali uczestnicy musieli zadowolić się oklaskami licznie zgromadzonej publiczności. Trzymamy za nich kciuki w kolejnych konkursach i wierzymy, że będą kontynuować swoja przygodę z literaturą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group