Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11090
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Konkurs na najpiękniej odnowiony zabytek

Sobota, 15 lipca 2017, 5:43
Aktualizacja: 5:48
Autor: Org
Region: Konkurs na najpiękniej odnowiony zabytek
Fot. Użyczone/Organizatorzy
Stowarzyszenie na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska z Görlitz wraz z polskim ośrodkiem w Kotlinie Jeleniogórskiej ogłaszają konkurs pt. „Pomnik – nie zapomnij! Denkmal – denk mal dran!”, którego celem jest wspieranie ochrony zabytków w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz w zachodniej części Dolnego Śląska. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 12.000 zł.

Nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie VSK ma zachęcić prywatnych właścicieli, stowarzyszenia użyteczności publicznej oraz podobne podmioty prawne do inwestowania w obiekty o znaczeniu historycznym i artystycznym, by dawne piękno i niezwykłość ważnych obiektów historyczno-kulturowych nabrały znaczenia i stały się widoczne na tle śląskich miast, gmin i krajobrazów.

Nagroda zostanie przyznana w drodze głosowania podczas Zgromadzenia Członków VSK 30 września 2017 r. w Pałacu Pakoszów, a następnie uroczyście wręczona.

Do tegorocznej edycji konkursu przyjmowane będą zgłoszenia dla obiektów, odrestaurowywanych w okresie od 1 stycznia 2012 do 15 września 2017 i znajdujących się na obszarze działania Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Delegatura w Jeleniej Górze. Wytyczne do konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony internetowej www.vskschlesien.de w rubryce „projekty” oraz wypełnić je w języku polskim lub niemieckim.

Zgłoszenia wraz z dokumentacją należy przesyłać do 15 września 2017 r. do przewodniczącego Stowarzyszenia VSK Christophera Schmidta-Münzberga, Pałac Pakoszow, ul. Zamkowa 3, 58-573 Piechowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
375
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group