Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9140
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs młodych historyków

Poniedziałek, 9 listopada 2009, 11:27
Aktualizacja: 11:29
Autor: Mar
Jelenia Góra: Konkurs młodych historyków
– Zapraszamy wszystkich miłośników naszej historii – mówi Violetta Bartnicka
Fot. Mar
Już za niecałe dwa tygodnie, 19 listopada w Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Jeleniej Górze odbędzie się I Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny „Gimnazjada Na 11 Listopada”.

- Pragniemy w ten sposób wpisać się w obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – mówi pomysłodawca i opiekun konkursu, nauczycielka historii, Violetta Bartnicka. – Chcemy zainteresować młodych ludzi historią Polski, a przede wszystkim okresem walki o niepodległość, z którą data 11 listopada jest tak ściśle związana.

Konkurs będzie poprzedzony otwarciem ciekawej wystawy fotografii z okresu trudnych lat kształtowania się granic Polski w latach 1918-1921. Będzie też krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum.

Adresatami pierwszej, historycznej „Gimnazjady 11 listopada” są uczniowie gimnazjów z całej Jeleniej Góry. Każdy może spróbować swoich sił w rywalizacji z kolegami i koleżankami. Tutaj już nie wystarczy wiedza kim był Józef Piłsudski lub ksiądz Ignacy Skorupka i co zrobił, że stał się częścią niepodległościowej legendy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group