Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4054
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurencja (nie)mile widziana

Środa, 24 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Konkurencja (nie)mile widziana
Fot. M. Kamiński
Radni komisji oświaty obradowali w środę w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze.

Głównym tematem była przyszłość doradztwa metodycznego i doskonalenia pedagogów w stolicy Karkonoszy. W Jeleniej Górze są bowiem dwa ośrodki, które – mniej więcej – zajmują się podobnymi zagadnieniami.

Jeden to wspomniany DODN, który jest instytucją wojewódzką. Z kolei z miejskich pieniędzy utrzymywany jest Jeleniogórski Ośrodek Doradztwa Metodycznego z siedzibą przy ulicy Leśnej.
– Nauczyciele korzystający z jego usług zauważają potrzebę wspólnych działań obu zbliżonych do siebie placówek – informuje Miłosz Kamiński z DODN.

Na środowym posiedzeniu komisji rajcy powołali zespół, który ma dać propozycję, jak zbliżyć do siebie obydwie instytucje oświatowe.
Zdaniem Zygmunta Korzeniewskiego, dyrektora filii DODN, nie powinny one konkurować ze sobą, ale wzajemnie się uzupełniać.
– Konsultanci DODN rozpoznają potrzeby nauczycieli i organizują dla nich szkolenie, a doradcy JODM dbają, aby nauczyciele wykorzystywali wiedzę i umiejętności w codziennej pracy w szkole i rozwiązywaniu problemów edukacyjnych – zauważa Z. Korzeniewski.

Jest możliwa współpraca z Biblioteką Pedagogiczną, związaną z DODN. Oprócz tego ośrodek proponuje szkoleniowców, wyposażone sale dydaktyczne i komputerowe. Od miasta oczekuje zainteresowania szkoleniami i konferencjami, które obie placówki będą realizować dla podniesienia jakości oświaty w Jeleniej Górze.

Rajcy komisji oświaty zobaczyli przy okazji wspomniane obiekty oraz zwiedzili Galerię N…, prowadzoną przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group