Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5840
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurencja (nie)mile widziana

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. M. Kamiński
Radni komisji oświaty obradowali w środę w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze.

Głównym tematem była przyszłość doradztwa metodycznego i doskonalenia pedagogów w stolicy Karkonoszy. W Jeleniej Górze są bowiem dwa ośrodki, które – mniej więcej – zajmują się podobnymi zagadnieniami.

Jeden to wspomniany DODN, który jest instytucją wojewódzką. Z kolei z miejskich pieniędzy utrzymywany jest Jeleniogórski Ośrodek Doradztwa Metodycznego z siedzibą przy ulicy Leśnej.
– Nauczyciele korzystający z jego usług zauważają potrzebę wspólnych działań obu zbliżonych do siebie placówek – informuje Miłosz Kamiński z DODN.

Na środowym posiedzeniu komisji rajcy powołali zespół, który ma dać propozycję, jak zbliżyć do siebie obydwie instytucje oświatowe.
Zdaniem Zygmunta Korzeniewskiego, dyrektora filii DODN, nie powinny one konkurować ze sobą, ale wzajemnie się uzupełniać.
– Konsultanci DODN rozpoznają potrzeby nauczycieli i organizują dla nich szkolenie, a doradcy JODM dbają, aby nauczyciele wykorzystywali wiedzę i umiejętności w codziennej pracy w szkole i rozwiązywaniu problemów edukacyjnych – zauważa Z. Korzeniewski.

Jest możliwa współpraca z Biblioteką Pedagogiczną, związaną z DODN. Oprócz tego ośrodek proponuje szkoleniowców, wyposażone sale dydaktyczne i komputerowe. Od miasta oczekuje zainteresowania szkoleniami i konferencjami, które obie placówki będą realizować dla podniesienia jakości oświaty w Jeleniej Górze.

Rajcy komisji oświaty zobaczyli przy okazji wspomniane obiekty oraz zwiedzili Galerię N…, prowadzoną przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~CochaS 24-01-2007 16:20
Jeszcze Józefa Kusiaka (SLD) tam brakowało do szczęścia. Jemu chyba powinniśmy podziękować za to, co zrobił dla Jeleniej Góry i wysłać go na wcześniejszą emeryturę.
~Obserwator 24-01-2007 16:33
Wreszcie normalność.Nie wiem komu dziękować.Jednak warto,może będzie wreszcie,tak,że każdy robi swoje.A szkoły, edukacja ogólnie tylko na tym zyska.DODN ma duży potencjał, warto go wykorzystać na potrzeby lokalnej społeczności.Jeżeli placówka ta otwiera się na potrzeby Jeleniej Góry, to należy to wykorzystać.
~Metodyk 24-01-2007 16:57
Nigdy nie mogłem zrozumieć, po co w Jeleniej Górze 2 ośrodki dokształcania nauczycieli: DODN oraz JODM ? Z drugiej jednak strony, w tym najbogatszym Państwie koszty utrzymania JODM-u to "pestka" wobec kosztów wojny, prowadzonej z Irakiem.
~Nauczyciel 24-01-2007 18:27
CochaS co ty chcesz od Józka . Zrobił dla miasta wiele. Jak tego nie widzisz to jesteś ślepcem nie umiejącym dostrzegać rzeczywistośći. Zyjesz w świecie wirtualnej rzeczywistośći moderowanym przez Wielkich kreatorów ze Wspólnego Miasta.
~zajączek 24-01-2007 18:37
JODM - kusiakowy twór, dla zabezpieczenia pracy krewnym i znajomym królika.
~mała 24-01-2007 22:02
o a tam jest ktoś z mojej rodzinki nawet nie wiedziałam
~Mazowszanin 24-01-2007 23:36
Cocha5, jeżeli jesteś młodym człowiekiem, to za wypowiedziane słowa wobec Kusiaka należy Ci się wybaczenie, w innym przypadku jesteś prymitywem
~CochaS 25-01-2007 4:58
Do Nauczyciel: Co z tego, że zrobił zbyt wiele dla Jeleniej Góry? A gdzie ten Aquapark w Cieplicach przy ulicy Sobieszowskiej, który obiecywał, że jego budowa ruszy już w 2002 roku? Nie żyję w świecie wirtualnej rzeczywistości moderowanym przez Wielkich kreatorów ze Wspólnego Miasta. Prawda jest taka, że Józef Kusiak powinien odejść już na emeryturę.
~jeleg. 25-01-2007 11:31
dorota do CochaS proponuje Tobie troche wiecej snu,wtedy byc moze bedziesz mniej prymitywny.
~CochaS 25-01-2007 13:50
Jeleg mam prawo wyrazić swoją opinię i zdanie na dany temat. Co do budowy Aquaparku to Józef Kusiak obiecywał, że będzie do końca jego kadencji Prezydenta Miasta Jeleniej Góry on powstanie. A tymczasem jedno wielkie "widmo Aquapark". Tyle miałem do napisania na ten temat i kończę tą dyskusję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group