Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7642
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec ze śmieceniem przed szkołami

Sobota, 26 stycznia 2013, 8:06
Aktualizacja: 9:39
Autor: Angela/SM
Jelenia Góra: Koniec ze śmieceniem przed szkołami
Fot. SM
W związku z licznymi skargami mieszkańców dotyczącymi zaśmiecania przez uczniów okolic szkół Straż Miejska w Jeleniej Górze zmienia sposób działania w tym temacie. – Pouczenia, rozmowy i mandaty nie przynoszą w wielu przypadkach skutku – informuje Artur Wilimek, rzecznik straży – dlatego na wniosek dyrektorów placówek będziemy często kontrolować, legitymować oraz rejestrować na wideo osoby, które wychodzą z budynku szkoły na przerwach i popełniają wykroczenia – ostrzega strażnik.

Mieszkańcy, głównie właściciele posesji w okolicach szkół, bardzo często skarżą się na regularne zaśmiecanie niedopałkami papierosów, puszkami, butelkami i papierami.

- Śmiecą uczniowie pobliskich szkół, którzy mimo zakazu regulaminowego szkoły, opuszczają na przerwie budynki placówek. Zaśmiecane są również chodniki i okoliczne trawniki. Pouczenia, rozmowy i mandaty nie przynoszą w wielu przypadkach skutku – rozkłada ręce Artur Wilimek. - Z tym problemem zwracają się do nas również dyrektorzy szkół. Oprócz zaśmiecania chodzi również o opuszczanie budynku szkoły w czasie przerw, czego zabrania regulamin. Na wniosek dyrektorów placówek będziemy dokonywać częstych kontroli, legitymowań oraz rejestracji wideo osób opuszczających na przerwach budynek szkoły oraz popełniających wykroczenia, tj. zaśmiecanie, palenie w miejscach zabronionych, spożywanie alkoholu – dodaje A. Wilimek.

Przypominamy, że za zaśmiecanie grozi mandat w wysokości do 500zł. Uczniowie nie objęci postępowaniem mandatowym mogą spodziewać się, że strażnicy powiadomią dyrekcję szkoły, pedagoga szkolnego oraz rodziców, a także skierują notatkę do sądu rodzinnego. Nagrania wideo i fotografie z pojazdów patrolujących okolice szkół będą przekazywane dyrektorom placówek.

W ramach akcji prewencyjnych strażnicy na apelach szkolnych przekazują też uczniom powyższe informacje i ostrzegają o kontrolach i sposobach działań w okolicach szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group