Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8952
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec zamieszania wokół teatru T. Karolaka

Poniedziałek, 17 maja 2010, 12:36
Aktualizacja: 14:17
Autor: TEJO
Wyjaśniła się sprawa nieporozumienia, które zrodziła zapowiedź cyklu Teatru IMCA, którego właścicielem jest aktor Tomasz Karolak, i który ma trafić na deski Teatru. im. Norwida.

Cykl, którego areną ma być Teatr im. Norwida, objął patronatem prezydent Jeleniej Góry. Na początek będzie sztuka „O północy przybyłem do Widawy... czyli Opis obyczajów III" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zaplanowana na 30 czerwca. Według wstępnych ustaleń bilety mają kosztować 80 złotych. W planach są też prezentacje innych produkcji IMCA.

O tym pisaliśmy dodając, że o sprawie nic nie wiedział Bogdan Koca, dyrektor Teatru Norwida. – Rzeczywiście, nic nie wiedziałem o planowanym cyklu i o spotkaniu pana Karolaka w ratuszu. Natomiast do teatru wpłynęła oferta agencji ABI PLUS, która zaproponowała nam 30 VI wystawienie „Opisu Obyczajów III” – wyjaśnia Bogdan Koca. – Postać reżysera, Mikołaja Grabowskiego, który współpracował z naszym teatrem rokuje, że będzie to ciekawe wydarzenie – dodaje zaznaczając, że placówka jest w fazie dyskutowania o umowie z agencją reprezentowaną przez Sebastiana Bezaka, ale nie z Teatrem IMCA.

W dalszym ciągu Teatr im. Norwida nie otrzymał jednak oficjalnej prośby o udostępnienie sceny na zapowiadany przez Tomasza Karolaka cykl prezentacji. – W tym przypadku nie jesteśmy organizatorem tych wydarzeń, a jedynie udostępniamy scenę za odpowiednią opłatą. Nie zajmujemy się nawet sprzedażą biletów na takie przedstawienia – mówi Bogdan Koca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1009
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group