Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3974
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec z chaosem w oznakowaniu poziomym

Sobota, 3 lutego 2018, 7:45
Aktualizacja: Niedziela, 4 lutego 2018, 7:10
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Koniec z chaosem w oznakowaniu poziomym
Fot. Paweł Guszała
Koniec ze starym, prześwitującym oznakowaniem poziomym po przeprowadzonej zmianie w organizacji ruchu. Gąszcz znaków na jezdni często myli kierowców, a od tego jest bardzo krótka droga do kolizji czy wypadku.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów zdają sobie sprawę z istnienia tego problemu i podjęli nawet już działania w tej sprawie.

Dla przykładu jadąc dzisiaj ulicą Podwale w kierunku Zabobrza można dostać oczopląsu od ilości linii na asfalcie. Choć zmieniając organizację ruchu w tym miejscu drogowcy zrobili co w ich mocy, aby wymazać stare oznakowanie, to i tak przebija. Nasi Czytelnicy nie raz zwracali na to uwagę w komentarzach na portalu Jelonka.com.

Postanowiliśmy więc zająć się tą sprawą. Udaliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Stare oznakowanie poziome to nasza „zmora” – przyznaje Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – Problem polega na tym, że nie ma w okolicy pewnego urządzenia, które definitywnie wymazuje tego typu rzeczy. Oznakowanie jest bardzo dobrze wykonane, a przez to bardzo trudno jest je usunąć. Zdajemy sobie sprawę z tego jak to wygląda, dlatego staramy się możliwie jak najszybciej ściągnąć maszynę do Jeleniej Góry - informuje.

Zamówienie zostało już wysłane, pozostaje czekać na jej przyjazd do Jeleniej Góry. Niestety stare oznakowanie poziome nie jest problemem tylko naszego miasta, dlatego na brak zleceń firma wynajmująca wspomniane urządzenie nie narzeka. Pozostaje jedynie cierpliwie czekać w kolejce. Z tego co się dowiedzieliśmy maszyna ma dotrzeć do Jeleniej Góry w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
142
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
21%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group