Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6450
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec waśni w MZK

Piątek, 29 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 29 czerwca 2007, 15:10
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Koniec waśni w MZK
Fot. Jelonka.com
Pracownicy miejskiego przewoźnika zadowoleni z podwyżek.

W piątek organizacje związkowe działające przy Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym podpisały z dyrekcją zakładu porozumienie o zakończeniu trwającego od lutego sporu zbiorowego.

Przypomnijmy: od kilku miesięcy związkowcy grozili strajkiem w przypadku niespełnienia ich postulatów płacowych. Domagali się podwyżek po 150 złotych na osobę. W wyniku negocjacji ustalono, że pieniądze zostaną wypłacone w trzech etapach.

Po 50 złotych na konto pracowników przelano już jakiś czas temu, od 1 czerwca załoga przewoźnika dostała kolejne 50 złotych, a brakujące pieniądze zostaną przekazane po zmianie uchwały rady miejskiej.
Ostatecznie przegłosowano ją podczas piątkowej sesji w ratuszu.

– Strona związkowa uznała spełnienie żądań i oświadczyła, że osiągnięto porozumienie i tym samym spór zbiorowy, do którego przystąpiono pismem z dnia 26 lutego 2007 r. zostaje zakończony – informuje Leszek Chmielewski, kierownik działu marketingu MZK.

Dodaje, że zakończenie sporu możliwe było dzięki woli osiągnięcia porozumienia przez strony sporu tj. zakładowe organizacje związkowe i dyrektora zakładu Marka Woźniaka, przy osobistym zaangażowaniu zastępcy prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Stosowne dokumenty podpisali ze strony związkowej Mieczysław Wójtowicz ze Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej, Zbigniew Hładij z Solidarności oraz Marek Woźniak, szef MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group