Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8944
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Koniec wakacji – uważaj na drogach!

Sobota, 29 sierpnia 2009, 12:13
Aktualizacja: 12:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Koniec wakacji – uważaj na drogach!
Fot. Mar
W pierwszym miesiącu tegorocznych wakacji na jeleniogórskich drogach doszło do 5 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba , a 10 kolejnych zostało rannych. Ponadto jeleniogórska policja odnotowała 155 kolizji. Niebawem poznamy bilans sierpniowy. Funkcjonariusze ostrzegają, że podczas ostatniego weekendu wakacji na drogach może być tłoczno i niebezpiecznie.

Przed kierowcami ostatni weekend wakacji. Policja ostrzega, na drogach pojawi się więcej pojazdów niż zwykle. Kierujący mogą być zmęczeni długą trasą powrotu, w wielu przypadkach będą się śpieszyć do domu. Na drogach można się więc spodziewać nerwowej sytuacji. Mimo, że funkcjonariusze zwiększą ilość patroli na drogach, stan bezpieczeństwa będzie zależał od samych kierujących.

- Policjanci szczególną uwagę zwrócą na kierowców prowadzących pojazdy „na podwójnym gazie”, przekraczających prędkość oraz nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów i przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach. W działaniach uczestniczyć będą nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideo-rejestratory. Na drogach policjanci będą przeprowadzać kontrole prędkości przy użyciu foto-radarów oraz radarowych mierników prędkości – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przypominamy - pisze rzecznik policji - by wybierając się w dłuższą podróż, za kierownicą siadać wypoczętym i trzeźwym. Wcześniej zaplanować trasę przejazdu. Dzieci, pasażerów, zwierzęta i bagaże przewozić w samochodzie w sposób zgodny z przepisami i gwarantujący bezpieczeństwo. Podczas podróży dbać o zachowanie bezpiecznej, zgodnej z przepisami prędkości jazdy oraz odległości od poprzedzających pojazdów. Zachować zasadę ograniczonego zaufania do innych zmotoryzowanych. Spokojnie reagować na nietypowe, nagłe sytuacje na drodze. W razie wypadku pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo w jego miejscu, natychmiast rozpocząć akcję ratowniczą i powiadomić odpowiednie służby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group