Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7777
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Koniec strajku w Sosnówce

Sobota, 5 września 2020, 6:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 września 2020, 9:54
Autor: WAC
Sosnówka: Koniec strajku w Sosnówce
Fot. użyczone
Protestujący od kilku dni rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce świętują. Ich dzieci w poniedziałek wracają do nauki.

Kilkudniowe rozmowy pomiędzy wójtem gminy Mirosławem Kalatą, a dolnośląskim kuratorem oświaty przyniosły skutek. Na mocy porozumienia wójt podpisał zmodyfikowany przez nową dyrektor szkoły arkusz organizacyjny placówki. Cofnął również swoje zarządzenie o przeniesieniu zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020/21 z Sosnówki do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie. W zamian M. Kalata otrzymał zapewnienie o wsparciu projektów gminy mających na celu pozyskanie środków na remont szkoły w Sosnówce.

Pan wójt podjął decyzję rozważną, mądrą, dobrą, służącą lokalnej społeczności – mówi kurator oświaty Roman Kowalczyk. - Wszyscy coś wnieśli do tej decyzji. Chciałbym wyrazić szacunek dla pana wójta, który potrafił się wznieść ponad emocje, które w naturalny sposób wszystkim nam się udzielały. Remont zaordynowany przez straż pożarną musi zostać wykonany. Jeśli uda się pozyskać środki dodatkowe, a będziemy to wspierać i kibicować, to zakres tego remontu będzie dużo większy.
Nie mogę wręcz wyrazić swojej radości z takiego rozwiązania - mówi przewodniczący Rady Rodziców szkoły w Sosnówce Robert Plewa. - To bardzo dobra nowina dla nas. Myślę, że warto było podjąć walkę i chyba było trzeba tak radykalnych środków, aby odnieść taki skutek. Najważniejsze, że nasze dzieci w poniedziałek idą do szkoły i że została ona uratowana - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

62
71%
Cieszy
9
10%
Hahaha
2
2%
Nudzi
4
5%
Smuci
3
3%
Złości
7
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group