Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7110
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koniec procesu strażnika więziennego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 listopada 2007, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: DOB
Fot. Archiwum
Sprawa Krzysztofa W., który w kwietniu ubiegłego roku ostrzeliwał się zabarykadowany w wieży jeleniogórskiego aresztu śledczego, znalazła finał w sądzie. Były głosy stron. Wyrok – w przyszłym tygodniu.W. jest oskarżony o przekroczenie uprawnień. Prokuratura chce, by sąd wymierzył mu karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i na tyle samo czasu zakazał pracy z bronią. Obrona żąda uniewinnienia.

Śledztwo w sprawie Krzysztofa W. – o którym w kwietniu ubiegłego roku usłyszała cała Polska, kiedy strzelał z kałasznikowa z wieży aresztu przy ul. Grottgera w Jeleniej Górze – trwało kilka miesięcy.
Zbierano opinie biegłych, którzy mieli rozbieżne zdanie na temat stanu psychicznego sprawcy. Jeleniogórscy psychiatrzy orzekli, że żył w permanentnym stresie. Z kolei ich koledzy z Bolesławca byli odmiennej opinii. Według nich strażnik działał w sposób wyrachowany.

Krzysztof W. podkreślał, że w pracy poddawany był naciskom i mobbingowi przez swojego przełożonego. Wskutek konfliktu wyróżniającego się w służbie strażnika degradowano w strażniczej hierarchii, aż w końcu trafił na najgorsze stanowisko: na wieży aresztu. Na nic zdały się prośby strażnika o przeniesienie. Ostatni raz apelował o to w dniu, kiedy puścił serię z kałasznikowa i zabarykadował się w strażnicy.

Zarzuty, które skierował do prokuratury sam strażnik, a dotyczące mobbingu w areszcie nie potwierdziły się. Ówczesny dyrektor AŚ przeszedł na emeryturę, a przełożonego skonfliktowanego z W. przeniesiono do innej placówki penitencjarnej.

Wyrok w swojej sprawie Krzysztof W. pozna w przyszłym tygodniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~prawdziwy klawisz 10-11-2007 17:42
To są jakieś kpiny! Wyrok w zawieszeniu albo uniewinnienie?!! Powinien iść siedzieć. Ten wariat o mało kogoś nie zabił! A zwykłego obywatela wsadzają do więzienia za byle bzdure! Takie własnie mamy niezawisłe sady, tyle że kulawe..
~next 10-11-2007 18:47
Masz racje "~prawdziwy klawisz" tak to właśnie jest.Uniewinnią teraz tego strażnika i tyle.Taka to sprawiedliwość.Moim zdaniem powienien siedzieć minimalnie 5 lat.
~Ostatni Mohikanin 10-11-2007 19:57
Przecież on strzelał w powietrze?!
telepol 10-11-2007 20:35
nie no żart by sąd wymierzył mu karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i na tyle samo czasu zakazał pracy z bronią. no napewno więzienie go zresocjalizuje i za 5 lat jak dostanie broń nie użyje jej przeciwko nikomu
~locke 11-11-2007 9:39
Ten człowiek nie stworzył jakiegokolwiek zagrożenia. Strzelił w pryzmę ziemi, będąc przy tym najprawdopodobniej mobbingowany. Skąd w Was tyle nienawiści i jadu, co Wam zrobił. Nacisnął Wam na odcisk gdy byliście jego pensjonariuszami?
~AZO 12-11-2007 15:57
Ja tam jestem za zawiasami...
~wtajemniczony 12-11-2007 20:59
Chciałbym zaapelować jeżeli nie znacie sprawy nie wypowiadajcie się na ten temat!!!! Czy wy wiecie w ogóle co to jest mobbing?? Sądzę, że nie!! Człowiek powinien zostać przeproszony za te oszczerstwa...!!
~ 12-11-2007 22:06
SĄD NIE PODJĄŁ JESZCZE ŻADNEJ DECYZJI,WYROK NIE ZAPADŁ, WIĘC NIE EKSCYTUJCIE SIE TAK. POZA TYM JEŚLI NIE ZNACIE SPRAWY NIE ZABIERAJCIE GLOSU. BYŁYCH , OBECNYCH I POTENCJALNYCH PENSJONARIUSZY ARESZTU POZDRAWIAM, TYCH DLA KTÓRYCH WYGODNE BYŁOBY ZATAJENIE PRAWDY O TAMTYCH WYDARZENIACH RÓWNIEZ.
~niunia25 18-08-2012 19:32
jak będziecie chcieli sobie postrzelac i po krzyczeć to wiecie gdzie sie udac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group