Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7815
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec polskich wakacji

Środa, 21 lipca 2010, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Kazimierz Piotrowski
JELENIA GÓRA: Koniec polskich wakacji
Fot. Kazimierz Piotrowski
Dobiega końca trzytygodniowy pobyt w Jeleniej Górze dzieci i młodzieży polonijnej z Ługańska. Mogli oni przybyć do naszego miasta dzięki dofinansowaniu Senatu RP i zaangażowaniu działaczy Jeleniogórskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa.

W czasie swego pobytu młodzi Ukraińcy dali kilka koncertów na rzecz mieszkańców: w Cieplicach, Jeleniej Górze, Michałowicach. Zwiedzili wiele pięknych zakątków Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej. Wspólnie z dziećmi - uczestnikami Nieobozowej Akcji Letniej bawili się ucząc się wzajemnie siebie, mogli też w rozmowach z rówieśnikami poznawać język polski.

Na zakończenie pobytu dali koncert pożegnalny dla tych wszystkich którzy pomagali w zorganizowaniu im pobytu. Koncert, na który złożyły się piosenki ukraińskie i polskie, został okraszony tańcami i popisami solowymi na gitarach i pianinie. Na koniec wspólnie, cała sala wraz z widzami, odśpiewała piosenkę "Szła dzieweczka".

Osobom, które szczególnie pomogły w organizowaniu ich pobytu, dzieci i młodzież podziękowały wręczając okolicznościowe podarki. Na koniec były chwile wzruszenia, wspólne zdjęcia i deklaracje o kolejnych spotkaniach. Niektórym tak się spodobało, że chcieli zostać u nas na stałe.
Do zobaczenia za rok!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
847
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group