Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4905
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Koniec polonezów w „służbie” policji

Sobota, 7 lutego 2009, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Koniec polonezów w „służbie” policji
Fot. TEJO
Do połowy roku mają zniknąć z policyjnych garaży samochody marki Polonez. Komenda Główna Policji zakazała napraw popularnych pojazdów, które jeszcze kilka lat temu stanowiły trzon transportu mundurowych.

Powstały za czasów Milicji Obywatelskiej, ale wtedy polonezami jeździli tylko uprzywilejowani oraz bohaterowie filmów, między innymi, porucznik Borewicz z „07 zgłoś się”. Z czasem stał się zwykłym pojazdem i przetrwał głównie w policyjnych garażach. Teraz wiele wskazuje na to, że przejdzie do historii

Jak pisze „Dziennik” poloneza wykończył kryzys. Jeszcze w ubiegłym roku pojazdy tej marki wyposażano w tańszą w eksploatacji instalację gazową. W tym roku na auto z fabryki na Żeraniu przyjdzie kres. W ramach oszczędności zakazano naprawiania polonezów. Jeżdżą, póki są sprawne. Później trafią na przetargi i złomowiska.

Gazeta podała, że średnio polonezy psują się co trzy tygodnie. W jeleniogórskiej policji służą głównie jako radiowozy do przewozów psów służbowych oraz do konwojowania podejrzanych z aresztu policyjnego do sądu. Polonezy rzadko kiedy można spotkać jako pojazdy patrolujące.

Historyczna marka będzie zastępowana przez radiowozy pochodzące z koreańskiej fabryki KIA, która produkuje pojazdy na Słowacji.

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group