Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7496
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec niedzielnych rozrywek w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Koniec niedzielnych rozrywek w Parku Zdrojowym
Fot. rylit
W ostatnim ósmym koncercie z cyklu koncertów promenadowych organizowanych przez Przystań Twórczą Cieplickiego Centrum Kultury, w muszli cieplickiego parku wystąpiło Trio Semplice, którego założycielem był tragicznie zmarły gitarzysta Łukasz Pietrzak.

Słuchacze przyzwyczajeni już do cotygodniowych koncertów przyjęli występ „Grupy Semplice” bardzo poważnie. To był ostatni koncert tego lata w muszli koncertowej. Jeszcze niedawno w skład głównego wykonawcy wchodził Łukasz Pietrzak, który wiosną zginął w wypadku samochodowym. Występ Tria Semplice na nowo rozbudził wspomnienia o Łukaszu, nieodżałowanej postaci jeleniogórskiej sceny muzycznej.

Zespół w składzie: Marek Mikulski- gitara klasyczna; Marek Pelc, klarnecista, saksofonista oraz Tomasz Pierzchniak- kontrabas, wykonała w wielkim stylu wiązankę utworów latynoamerykańskich, bałkańskich, przebojów muzyki poważnej, filmowej i znanych standardów jazzowych.

Wszyscy muzycy z zespołu są absolwentami krajowych akademii muzycznych, wielokrotnie koncertowali, nagrywali płyty, zdobywali laury na wielu konkursach muzycznych. Wszyscy są pracownikami Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

Niestety, koncert zakończył letni cykl występów różnych zespołów, które w letnie popołudnia ożywiały cieplicką parkową promenadę. Wysoki poziom artystyczny tego wydarzenia oraz innych napawa nadzieją, że w przyszłym roku doczekamy się kolejnych wykonawców z klasą, na co już dziś liczą i z niecierpliwością czekają wierni słuchacze. Póki co przez kilka miesięcy w Parku Zdrojowym będzie królowała cisza.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group