Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7013
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec laby, marsz do ławek

Wtorek, 1 września 2009, 9:46
Aktualizacja: Środa, 2 września 2009, 7:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koniec laby, marsz do ławek
Fot. TEJO
– Witam was po 76 dniach wakacji. Nieuchronnie nadszedł moment rozpoczęcia nauki – powiedziała Alina Rasiewicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 10 podczas inauguracji roku szkolnego 2009/2010.

W „dziesiątce” rozpoczęcie roku odbyło się w dwóch turach. Najpierw w ławkach zasiedli uczniowie klas IV – VI, później – młodsi. Wyjątkowo liczne jest grono pierwszoklasistów: utworzono cztery oddziały. Mniej jest szóstoklasistów: jedynie 65 osób. – Nie pamiętamy tak nielicznego rocznika – mówiła dyrektor A. Rasiewicz. Wcześniej głos zabrała przewodnicząca samorządu szkolnego.

Zwracając się do najstarszych uczniów dyrektorka podkreśliła, że liczy, iż spiszą się lepiej niż ich poprzednicy, którzy osiągnęli wyniki znacznie poniżej swoich możliwości. – Mam nadzieję, że w czerwcu będziemy was tylko chwalić – dodała. Powitała też nowych nauczycieli oraz uczniów, którzy zasilili szeregi młodzieży w „dziesiątce”. Pani dyrektor życzyła powodzenia uczniom klas czwartych, którzy wchodzą w nowy etap edukacji.

Alina Rasiewicz wspomniała o programie wspieranym przez fundusze unijne, dzięki któremu uczniowie będą mieli przez najbliższe miesiące możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach szkolnych. Wyraziła też radość z powodu budowy nowego boiska szkolnego. – Podczas wakacji zakończyły się przetargi. Zaczynają się właśnie prace budowlane. Po ich ukończeniu „dziesiątka” wzbogaci się o sportowy kompleks w postaci boisk: do piłki nożnej oraz do siatkówki i koszykówki.

Dyrektorka szkoły odczytała też fragmenty listu minister edukacji narodowej Katarzyny Hall, która zaapelowała do rodziców o bardziej aktywne uczestnictwo w życiu szkoły. Będzie okazja, aby się wykazać: zakończenie tego roku szkolnego przewidziano o tydzień później niż w roku bieżącym: 25 czerwca 2010.

Dziś przed placówkami oświaty, z racji rozpoczęcia roku szkolnego, aktywniejsza jest policja. Patrole pilnują przejść dla pieszych zlokalizowanych w pobliżu szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group