Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6692
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koniec jazdy zygzakiem

Piątek, 4 grudnia 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Karolina
REGION: Koniec jazdy zygzakiem
Fot. Karolina
Mieszkańcy ul. 11 Listopada w Szklarskiej Porębie doczekali się zalania wystających studzienek w asfalcie. Firma remontująca drogę dotrzymała obietnicy i przygotowała jezdnię do pełnego odśnieżania zimą.

Studzienki i rozkopy zatruwały życie nie tylko zmotoryzowanym mieszkańcom, ale mogły też stanowić poważną przeszkodę dla wjeżdżających tam pługów. Odcinek od wyciągów orczykowych do połączenia ulic 11 Listopada z Górną wylano drugą warstwą asfaltu. – Jest to tzw. warstwa ścieralna, która przy eksploatowaniu może obniżyć się o kilka centymetrów – powiedział jeden z pracowników drogowych.

Obecnie wylewane są podjazdy pomiędzy jezdnią a zewnętrznymi ogrodzeniami poszczególnych posesji. Trwają też drobne prace przy wykończeniu chodników. – Daleko nam jeszcze do ideału, ale stan dróg z dnia na dzień się poprawia – powiedział burmistrz Arkadiusz Wichniak. Trzeba jeszcze zrobić uliczne oświetlenie oraz remonty kolejnych odcinków jezdni. O ile pogoda na to pozwoli, prace będą trwały nadal.

Poniżej kościoła pw. Bożego Ciała są dwa miejsca, gdzie rozkopano stary asfalt i nie wylano jeszcze nowego. Kierowcy muszą tam się nieźle natrudzić, aby zręcznie ominąć uskoki pomiędzy fragmentami asfaltu a dziurami w ziemi. Podobne utrudnienia istnieją na terenie całej gminy. Urzędnicy będą wyszukiwać tego typu miejsca i zgłaszać inwestorowi potrzebę remontu.

Termin końcowego odbioru całej inwestycji został przesunięty. Dopiero wiosną można spodziewać się zakończenia remontu wszystkich odcinków. Burmistrz zapewnia, że miasto będzie w całości odśnieżane tej zimy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, śnieg będzie usuwany nawet łopatami. Na stronach MZGL Szklarska Poręba można sprawdzić kolejność odśnieżania poszczególnych ulic w czasie „Akcji Zima”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group