Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8216
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec gehenny z brudem na starym Zabobrzu

Wtorek, 27 maja 2008, 14:28
Aktualizacja: 14:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Koniec gehenny z brudem na starym Zabobrzu
Fot. TEJO
Dwa dni mieszkańcy ulicy Szymanowskiego – po naszej interwencji – czekali, aż sprzed ich bloku znikną zwały śmieci. Odpowiedzialne służby nawzajem obciążały siebie odpowiedzialnością, tymczasem odpady odrażały fetorem i wyglądem od 16 maja. Usunięto je dopiero we wtorek przed południem.

Sterta brudów i śmieci to „zawartość” mieszkania tragicznie zmarłej lokatorki, która nie przeżyła zadymienia w pokoju, kiedy zbierane przez nią odpadki zaczęły się tlić. Do zdarzenia doszło w piątek, 16 maja. Potem wszystko, co zalegało w lokalu, wyrzucono przed bloki.

Po naszym poniedziałkowym tekście Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze wywiozło część śmieci z przepełnionych koszy, ale tylko ze swoich pojemników.

Jak powiedział nam Włodzimierz Stasiak, zastępca kierownika oddziału estetyki miasta w MPGK, pozostała część pojemników powinna wywieźć konkurencyjna spółka Simeko. – Śmieci z naszych pojemników wywożone są regularnie we wtorki i piątki – zapewnia Włodzimierz Stasiak.

Odwrotną wersję przyjmują pracownicy Simeko. Powiedziano nam, że śmieci z ich pojemników wyrzucono, a to, co zalega – powinno zostać wywiezione przez MPGK.

A hałda śmieci do dziś uprzykrzała życie mieszkańców. Dopiero po wielu przepychankach brudy zostały wywiezione przez pracowników Zakładu Gospodarki Lokalowej Północ. Żeby posprzątać gigantyczny bałagan, odpowiedzialni za czystość na osiedlu potrzebowali więc prawie 10 dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1120
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group