Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4965
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Koniec ery mundurków

Poniedziałek, 21 stycznia 2008, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Koniec ery mundurków
Fot. Archiwum
Zamieszanie wywołane przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha trwało tylko kilka miesięcy. Z obowiązkowych mundurków szkolnych wprowadzonych z jego inspiracji chce zrezygnować obecne kierownictwo resortu. O tym, jak ubrany jest uczeń, mają decydować szkoły i rodzice.

Donosi o tym w poniedziałkowym wydaniu Dziennik. – Od najbliższego roku szkolnego to rady pedagogiczne w porozumieniu z rodzicami mają decydować o tym, czy uczniowie mają chodzić w mundurkach, czy nie – pisze gazeta.

Ma zdecydować o tym Sejm na jednym z najbliższych posiedzeń. Kłopotów ze zmianą ustawy nie będzie, bo przeciwko umundurowaniu ucznia są posłowie nie tylko Platformy Obywatelskiej, lecz także SLD oraz częściowo Prawa i Sprawiedliwości.

Takie zamierzenia budzą niesmak pomysłodawcy, Romana Giertycha. Według niego mundurki cieszą się poparciem społecznym, a chęć ich likwidacji to przejaw lewicowej ideologizacji szkoły. Były lider LPR liczy na weto prezydenta w tej sprawie.

Dyrekcje i rodzice – jak podaje Dziennik – w większości przypadków nie ukrywają zadowolenia. Z drugiej strony zastanawiają się, jak wiele pieniędzy zostało zupełnie niepotrzebnie wydanych właśnie na mundurki, które od przyszłego roku szkolnego będzie można sobie zostawić jedynie na pamiątkę. Większość uczniów i tak by z nich wyrosła…

Niezadowoleni, oprócz eksministra, są zapewne producenci szkolnych uniformów, bo – po zniesieniu obowiązku noszenia mundurków – stracą poważnego klienta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group