Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5669
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kongres Nowej Prawicy szykuje się do Europarlamentu

Sobota, 22 marca 2014, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Kongres Nowej Prawicy szykuje się do Europarlamentu
Fot. Przemo
Na ulicach Jeleniej Góry działacze partyjni zbierają podpisy poparcia dla swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Do Brukseli wybierają się również przeciwnicy Unii Europejskiej z Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin–Mikkego.

- My, podobnie jak UKIP (United Kingdom Independence Party - Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa - red.) chcemy tam wejść, żeby pokazać ludziom w Polsce jak Unia działa od środka. Do tej pory były tam partie prounijne. PO, PiS, SLD i PSL to są partie, które głosowały za Unią i oni nas w dalszym ciągu utrzymują w iluzji, że byłoby nam o wiele gorzej, gdyby nie Unia Europejska - tłumaczy Tomasz Elbl z jeleniogórskiego koła Kongresu Nowej Prawicy.

- Chcemy pokazać Polakom jaka tam jest korupcja. Pokazać takie absurdy, jak dyrektywa zabraniająca używania termometrów rtęciowych pod pretekstem, że rtęć jest szkodliwa dla środowiska, a jednocześnie wprowadzono dyrektywę wycofującą zwykłe żarówki, wprowadzając w to miejsce żarówki, które zawierają rtęć. Czy jest to hipokryzja? Nie! Podejrzewam, że za tym chodzą lobbyści, którzy kupują te ustawy, a my, konsumenci za to płacimy. Takich wymysłów w Unii jest mnóstwo - kontynuuje Tomasz Elbl.

- Idziemy tam jako Nowa Prawica, bo wierzymy, że wśród tych 28 państw są partie takie jak nasza - antyunijne. Będziemy dążyć do tego, by Unia Europejska stała się strefą wolnego handlu, taką jak Hongkong, ale na dużą skalę, a nie unią celną, bo unia celna nie ma nic wspólnego ze strefą wolnego handlu - mówi lokalny działacz KNP.

Najbardziej miarodajnym badaniem poparcia partii politycznych są wybory powszechne. Tymczasem publikowane w ogólnopolskich mediach sondaże wskazują wzrost poparcia dla partii kontrowersyjnego polityka. Jaki wynik osiągnie KNP? Przekonamy się po 25. maja 2014 r.

- Rośnie nam poparcie. Widzimy jaka była frekwencja na wykładach Janusza Korwina-Mikke dwa lata temu, a jaka jest dzisiaj. Kilka dni temu na spotkanie w Olsztynie przyszło ponad 1200 osób. Takich spotkań kiedyś nie było, teraz tak się dzieje. Janusz Korwin-Mikke jest bardzo pracowity. Bardzo dużo jeździ w teren, to nie jest polityk, który sezonowo spotyka się z wyborcami, gdy kampania się zaczyna. Korwin jeździ cały czas. Poza tym jest coraz więcej ludzi, którzy już mają dosyć walki PO i PiS-u, zawiedli się na Palikocie i mimo że mamy utrudniony dostęp do mediów publicznych, to docieramy do ludzi przez internet - dodaje Tomasz Elbl.

Terenowe koło Kongresu Nowej Prawicy w Jeleniej Górze funkcjonuje od kwietnia 2012 roku. Oto lista kandydatów KNP w okręgu wyborczym nr 12 (dolnośląsko-opolski):
1) Jarosław Iwaszkiewicz - przedsiębiorca z Wrocławia
2) Ireneusz Dybalski - Opole
3) Maja Podolska - wykładowca akademicki na Uniwersytecie Opolskim
4) Tomasz Rubiś - nauczyciel historii z Głogowa
5) Dorota Nowakowska - Wrocław
6) Łukasz Szewczyk
7) Beata Todorowska - Wojtas - Jelenia Góra, informatyk, w latach 90-tych działaczka Unii Polityki Realnej
8) Jan Pokrywka - lekarz z Kłodzka, www.drpokrywka.pl
9) Maria Łambucka - Kłodzko
10) Klaudia Witczak - Bolesławiec, studentka Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group