Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8309
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konferencja z transmisją z sali operacyjnej

Piątek, 24 czerwca 2016, 7:26
Aktualizacja: Wtorek, 5 lipca 2016, 12:57
Autor: Org
Jelenia Góra: Konferencja z transmisją z sali operacyjnej
Fot. Archiwum
Pod tytułem „Małoinwazyjne techniki neurochirurgiczne w chorobach kręgosłupa w połączeniu ze specjalistyczną rehabilitacją. Neurochirurgia czynnościowa i neuromodulacja” z transmisją LIVE z sali operacyjnej, zorganizowana została w dniach 17–18 czerwca w KCM Clinic w Jeleniej Górze konferencja naukowo–szkoleniowa.

Podczas konferencji po raz pierwszy w Polsce (!) transmitowano „na żywo” z 2 sal operacyjnych przebieg 14 małoinwazyjnych zabiegów neurochirurgicznych w zakresie kręgosłupa z Sali operacyjnej. Operatorem był dr hab. n. med. specjalista neurochirurg, Stanisław Kwiek, kierownik Dolnośląskiego Centrum Małoinwazyjnej Chirurgii Kręgosłupa KCM w Jeleniej Górze

Jak zaznaczyła dr n. med. Monika Mikulicz-Pasler, Prezes Zarządu KCM Clinic, w KCM wszystkie operacje kręgosłupa wykonywane są z zastosowaniem małoinwazyjnych technik neurochirurgicznych, co pozwala na krótszy pobyt szpitalny (z reguły 2 dniowy), szybsza rekonwalescencję, a przede wszystkim ograniczenie praktycznie do zera ewentualnych komplikacji, które występują przy zastosowaniu technik klasycznych.
Światowej sławy specjalista neurochirurg, dr hab. n. med. Stanisława Kwiek, to jeden z najbardziej doświadczonych w zakresie technik małoinwazyjnych neurochirurgów w Polsce i za granicą, z doświadczeniem kilku tysięcy takich zabiegów, ze znakomitymi rezultatami i wysoką satysfakcją pacjentów.

- Na zabiegi w zakresie małoinwazyjnej neurochirurgii przyjeżdżają do nas pacjenci nie tylko z całej Polski, ale i z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Candy USA a nawet Sri Lanki. Wyniki takich metod leczenia, przy odpowiedniej kwalifikacji, są w ocenie naszych pacjentów bardzo pozytywne aż u ok. 98 proc. leczonych chorych, przy czym poważnych powikłań tych zabiegów – właśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik małoinwazyjnych – do dnia dzisiejszego u naszych pacjentów nie było” – powiedział kierownik Centrum – dr hab. n. med. Stanisław Kwiek.

W ramach konferencji o charakterze warsztatów, po raz pierwszy w Polsce goście mieli wyjątkową okazję obserwować na żywo przebieg 14 operacji kręgosłupa, transmitowanych live z sali operacyjnej, a każdy z uczestników mógł zadawać pytania bezpośrednio operatorowi. Kolejnego dnia uczestnicy mogli śledzić wizyty u dzień wcześniej operowanych i już następnego dnia opuszczających szpital zoperowanych zadowolonych pacjentów.

- Konferencja nasza rozpocznie grupę cyklicznych spotkań, poświęconych małoinwazyjnej neurochirurgii i specjalistycznej rehabilitacji kręgosłupa, organizowanych przez KCM - Dolnośląskie Centrum Małoinwazyjnej Neurochirurgii Kręgosłupa – powiedziała dr n. med. Monika Mikulicz-Pasler, Prezes Zarządu KCM Clinic SA.

W konferencji wzięli udział lekarze specjaliści i fizjoterapeuci z całej Polski. O współpracy fizjoterapeuty z neurochirurgiem oraz pooperacyjnych doświadczeniach w zakresie przed- i pooperacyjnej rehabilitacji w KCM Clinic opowiadał dr n. med. Krzysztof Suszyński, specjalista fizjoterapeuta, natomiast doświadczeniami uzdrowiskowymi leczenia pacjentów pooperacyjnych podzielił się z uczestnikami dr KF Dariusz Milko, kierownik oddziału fizjoterapii PGU – Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. – Grupa PGU.

Uczestnicy nie kryli zadowolenia i podkreślali, iż interdyscyplinarna formuła konferencji jest unikatowa w skali kraju, a bezsprzecznie niezwykle potrzebna, jako znakomite pole wymiany wiedzy i doświadczenia specjalistów lekarzy i fizjoterapeutów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group