Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4571
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konferencja naukowa GPW 2021 w Jeleniej Górze

Czwartek, 4 lutego 2021, 10:23
Aktualizacja: 10:26
Autor: SEP Wrocław
Jelenia Góra: Konferencja naukowa GPW 2021 w Jeleniej Górze
Fot. SEP Wrocław
W dniach 10-12 grudnia br. w Filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze odbędzie się VIII edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2021.

Filia Politechniki jest obok Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich współorganizatorem Konferencji GPW, która w 2019 roku już gościła w siedzibie Filii w Pałacu Schaffgotschów.

W środę, 3 lutego w trakcie spotkania dyrektora Filii prof. Macieja Pawłowskiego i zastępcy dyrektora Filii Witolda Dziadosza z prezesem Oddziału Wrocławskiego SEP prof. Andrzejem Hachołem oraz sekretarzem Konferencji GPW dr. Maciejem Gwoździewiczem omówiono sprawy organizacyjne i harmonogram przygotowań do Konferencji. Uczestnicy spotkania wyrażają nadzieję, że uczestnicy Konferencji GPW 2021 będą mogli spotkać się bezpośrednio debatując na tematy związane z elektroenergetyką w trakcie prelekcji i rozmów kuluarowych.

VII edycja Konferencji GPW 2020 miała odbyć się w formie tradycyjnej w Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. Ze względów epidemicznych w Legnicy znajdował się komitet organizacyjny, a uczestnicy z Polski i z Ukrainy łączyli się zdalnie za pomocą internetowego systemu wideokonferencyjnego.

Po spotkaniu uczestnicy spotkania udali się do proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela ojca Grzegorza Sekuły celem zamówienia tradycyjnej intencji mszalnej za uczestników Konferencji GPW.

Wierzymy, że w grudniu bieżącego roku sytuacja epidemiczna w Polsce i w Europie będzie na tyle ustabilizowana, że będziemy mogli spotkać się w Cieplicach w trakcie 3-dniowej VIII edycji Konferencji GPW 2021. Pałac Schaffgotschów oraz cieplickie uzdrowisko zrobiło na nas ogromne wrażenie w trakcie VI edycji Konferencji GPW 2019, dlatego zdecydowaliśmy się po raz pierwszy w historii Konferencji GPW wrócić w to samo miejsce. Chcemy, aby to wydarzenie było istotne dla całego rejonu jeleniogórskiego, dlatego mamy w planach zaprosić na Konferencję lokalnych prelegentów oraz relacjonować na żywo wszystkie prelekcje na darmowym kanale internetowym” – powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz, Sekretarz Konferencji GPW.

Na zakończenie wizyty w Jeleniej Górze prezes Andrzej Hachoł oraz sekretarz Maciej Gwoździewicz odwiedzili senatora Krzysztofa Mroza, z którym rozmawiali na temat transformacji energetycznej Polski oraz o niedawno przyjętych przez parlament zmianach w tzw. ustawie covidowej, które dotyczą również sprawdzania kwalifikacji zawodowych osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Oddział Wrocławski SEP posiada dwie komisje kwalifikacyjne, które rocznie przeprowadzają około 10 tysięcy egzaminów kwalifikacyjnych z grup elektrycznej, cieplnej i gazowej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
27%
Cieszy
4
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group